xiaomi, indirilenler, reklam kapatma

Bu yazımızda sizlere Xiaomi cihazlarda indirilenler uygulaması içerisinde çıkan xiaomi reklamları kapatma hakkında bilgi vereceğiz. 

Xiaomi telefonlar uygun fiyatları ve yüksek performansları ile kullanıcıların gözdesi haline gelmiş durumda.

Ancak Xiaomi cihazlarda bir konu var ki bütün kullanıcılar tarafından şikayet edilmeye başlamış durumda. Telefonun neredeyse her menüsünde, her başlığı altında önerilen şeklinde gelen uygulama ve web sayfası reklamları. Peki bu reklamları kapatmak mümkün mü?

Bu reklamları kapatabilmenin yolu oldukça basit olmakla birlikte her menü için ayrıca ayar yapılması gerekmektedir. İşte bu nedenle bu yazımızda reklamların çıktığı yerlerden biri olan İndirilenler uygulaması içerisinde reklamlar nasıl kapatılır? bunu anlatacağım.

İlişkili: Mi Tarayıcı Reklamları Nasıl Kapatılır?

İlk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan İndirilenler uygulamasına giriş gerçekleştirelim. Açılan İndirilenler uygulamasının üst kısmında gelen reklamları görebilirsiniz. Bu reklamları engellemek için sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine dokunalım. Açılan menü içerisinden ise Ayarlar başlığına girelim.

Xiaomi indirilenler uygulaması içerisin de çıkan xiaomi reklamları kapatma.

xiaomi indirilenler icerisinde cikan reklamlari kapatma 02

Karşınıza Ayarlar sayfası açılacaktır. Bu ekranda Önerilen kaynaklar yazısının sağ tarafında yer alan anahtar simgesine bir kez dokunarak devre dışı bırakalım. Karşınıza Tavsiye edilen kaynakları kapat başlığı altında “Kapatmanızdan sonra tavsiye edilen kaynakları göremezsiniz.” şeklinde bir bilgilendirme gelecektir. Tamam butonuna basarak İndirilenler uygulaması içerisinde çıkan reklamları engelleyebilirsiniz.

Xiaomi reklamları kapatma?

xiaomi, indirilenler, reklam kapatma

Yukarıda yer alan adımları uyguladıktan sonra Xiaomi cihazınızın İndirilenler Uygulaması içerisinde çıkan reklamlar görüntülenmeyecektir. Bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen sorun yaşıyorsanız veya başka uygulama ve menüler içerisinde çıkan reklamların nasıl kapatılacağını öğrenmek istiyorsanız yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.