xiaomi, ekran süresi, ekran kilidi süresi süresi

Merhaba arkadaşlar, Bu yazımızda sizlere Xiaomi ekran kilidi süresi uzatma? kısaca anlatmaya çalışacağım.

Xiaomi cihazlarda kilit ekranı uyku süresi varsayılan değeri 30 saniye olarak gelmektedir. Bu süre bazı kullanıcılar için yeterliyken bazı kullanıcılar için kısa olur. Bu nedenle her cihazda olduğu gibi xiaomi de uyku süresi kullanıcı tarafından manuel olarak ayarlanabilmektedir. Uygulamalar üzerinde video izliyorsanız uyku süresi otomatik olarak devre dışı bırakılmakta ve ekran kilitlenmemekte. Ancak Word Exel yada PDF gibi uygulamalarını kullanarak belge görüntülediğinizde aynı durum söz konusu değildir. Bir metin okurken her 30 saniyede bir ekranın kilitlenmesi can sıkıcı olur. Bu gibi durumlarda telefonunuzun ekran kilit süresini uzatırak, rahatça okuyacağınız metne odaklanırsınız. Bu nedenle bu yazımızda sizlere Xiaomi telefonlarda ekran kilidi süresi uzatma? kısaca anlatmaya çalışacağım.

Xiaomi ile ilgili bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Xiaomi bildirim paneli nasıl değiştirilir?

Xiaomi telefonlarda ekran süresi ayarı

xiaomi, ekran süresi, ekran kilit süresi

Açılan Kilit ekranı sayfası içerisinde Kilit ekranı ayarları başlığı altında yer alan Uyku yazısının üzerine dokunalım. Açılan pencere içerisinde 15 saniye, 30 saniye, 1 dakika, 2 dakika, 5 dakika, 10 dakika ve Asla seçeneklerini görebilirsiniz. Telefonunuzun ne kadar süre hareketsiz kalması durumunda kilitlenmesini istediğinizi seçer veya Asla seçeneğini kullanarak otomatik kilitlenmesini engellersiniz.

Xiaomi telefonlarda ekran kilidi süresi ayarı yapma,

xiaomi, ekran süresi, ekran kilit süresi

Yukarıda yer alan adımları uygulayarak telefonunuzun kilit ekranına geçiş süresini ister uzatır, isterseniz daha da kısaltabilirsiniz.

1 Yorum