Büyük ekranlı akıllı telefonlar nasıl eskisine göre daha küçük yüzey alanı kaplıyorsa aynısı tabletler içinde geçerli sayılabilir. Bu yüzden Samsung Galaxy Tab S6 Lite, 10.4 inç ekranıyla bir çok kullanıcıya hitap edebilir. Bir çok özelliğin olduğu ve tablet pazarında iddialı durumda olan Samsung Galaxy Tab S6 hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite 22 660x371 1

7 milimetrelik gövde kalınlığında ve 467 gram ağırlığın da olan Galaxy Tab S6 bu boyutlardaki bir tablet için gayet makul olduğunu söyleyebiliriz. Samsung bu üründe malzeme olarak metal kullanmış. Tabletin arkasını ve kenarlarını alüminyum kaplamakta. Bu birleşik yapı önde ise camla buluşmakta. Karşımızda hiç de sıradan durmayan premium bir tablet olduğu hissini ve izlenimini veren bir ürün bulunduğunu söyleyebiliriz. Android tabletin alt kısmında USB-C portunu görüyoruz. Ayrıca bu kenarda bir de hoparlör bulunmakta. Stereo hoparlör bu tabletin özelliklerinden bir tanesi. 3.5mm kulaklık jak girişi ve mikrofon da üst kısımda hoparlörle birlikte konumlandırılmış durumda. Ses tuşları güç butonu ve ikinci mikrofon da sağ kısımda bulunuyor. Ayrıca alt kenara doğru microSD kart girişlerini görüyoruz. Samsung Galaxy Tab S6 Lite’da 10.4 inç ekranı olması kullanıcılar için gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ekran çözünürlüğü 1200 x 2000, görüntü oranı 5:3 15:9. Videolar için hâlâ standart olarak kabul edilen 16:9 görüntü oranındaki içerikler bu ekranda çok az bir görüntü alanı kaybıyla oynatılabiliyor. Tab S6 Lite’da TFT panel kullanılmış. Parlaklık seviyesi yeterli ortamdaki ışık şiddetine göre de parlaklık otomatik olarak ayarlanabiliyor. Tablete kenarlardan baktığınızda ekranda neler olduğunu görebiliyorsunuz  fakat parlaklık azalıyor renkler biraz solgunlaşıyor.

355D6F95 CB14 4087 8990 AA2943D9688B

 

Galaxy Tab S6 Lite gücünü Samsung yapımı 10nm tabanlı Exynos 9611 işlemcisinden alıyor. Mali-G72 GPU’yu barındıran bu işlemciye 4 GB RAM yerleştirilmiş durumda. 64 GB depolama alanına sahip bu cihaz microSD kartlar sayesinde depolama alanını daha da artırabiliyorsunuz. 7040 mAh kapasiteli piliyle Galaxy Tab S6 Lite bu boyutlardaki bir tablet için kabul edilebilir bir sınırda olması memnun edici. Samsung firması bu pilin tek bir şarjla 13 saate kadar kullanım imkanı sağlayabileceğini öne belirtiyor.

samsung galaxy tab s6 lite tanitildi iste fiyati ve ozellikleri 4

 

Galaxy Tab S6 Lite ile yüklü gelen One UI 2 kullanıcı arayüzü ve uygulamalar bu tabletin kullanım rahatlığını artırmakta. En önemli artısı ise kutusundan çıkan S Pen. Ek bir para ödemeden ekranda çizim yapma veya not alma imkanına sahip olabilirsiniz. Ekran kaleminin işinize yarayacağı birçok uygulama bulunuyor. Kamera ise bir tablet için makul kalitede fotoğraflar ve videolar çekmenize yardımcı olacaktır.