Apple, iOS 14.3’ün ilk geliştirici betasını, birkaç aksıkla geliştşricilerin beğenisine sundu. Yayımlandıktan sonra 1-2 gün sonra muhtemelen güvenlik sorunları sebebiyle geri çeken şirket daha sonra gerekli düzeltmeleri yaparak yazılımı tekrardan kullanıma sundu.

 

ABD’li teknoloji şirketi Apple, iOS işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iOS 14.2’yi beta sürümünü geri çeken şirket, bu kez de iOS 14.3 ile iPadOS 14.3’ün geliştirici beta ilk sürümlerini yayımladı. iOS işletiminin yanı sıra watchOS 7.2 ile tvOS 14.3 Beta sürümlerini de kullanıma sunan şirket geliştiriclerden gelen geri dönüşlerin ardından yazılımları son kullanıcıya sunacak.

 

iOS 14.3’ün ilk geliştirici beta sürümünün diğer sürümlerde olduğu gibi kablosuz ağ üzerinden kurulabilir durumda olması gerekiyor. Ancak Apple sunucularında yaşanılan bazı aksaklıklar güvenlik sebebiyle geri çekti ve kablosuz olarak indirilebilen iOS 14.3, 1-2 saat sonra ortadan kayboldu. Bu durum geliştiricilerin sürümü Apple internet sitesinden üzerinden erişmesine sebep oldu.

 

iOS 14.3 Beta ile Birlikte Gelen Yenilikleri Listelemek Gerekirse;

*iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ProMax ile RAW formatında fotoğraf çekilebilecek.

ios 14.3 yenilikler 1

 

*iOS 14.3 sürümüyle birlikte tek dokunuş ile tüm ürünler güncellenebilecek.

ios 14 kapak

 

*Arama motorlarına Ecosia eklenebiliyor.

ios 14.3 yenilikler 5

 

 

*iOS 14.3 ile Birlikte WachtOS işletim sistemi, egzersizler sırasında kullanıcılara hayatlarını riske atmamaları için gerekli bildirimleri gönderebilecek.

ios 14.3 yenilikler 4