Ana Sayfa Mobil Xiaomi Mi Pad 5 İncelemesi

Xiaomi Mi Pad 5 İncelemesi

0

Ülkemizde de yakından tanıdığımız ve ürettiği teknolojiye dair bir çok ürününü kullandığımız Xiaomi gelecek günlerde bir tablet modeli tanıtacak ve kısa süre sonra da biz kullanıcıların beğenisine sunacak.

Tabletler günlük hayatımızda ve profesyonel hayatımızda en sık kullandığımız iş araçlarından biri diyebiliriz , öyle ki son yıllarda üretilen yeni cihazlar iyi donanımlı bilgisayarlara rakip olabilecek hale geldiler.

Bunların yanı sıra artık bildiğiniz üzere içinde bulunduğumuz sağlık krizi nedeniyle ülkemizde eğitim öğretim yılı büyük oranla evlerden uzaktan eğitimle devam etmekte , ve büyük oranla öğrenci evlerinde tabletlerde bulunmakta. İşte bu noktada eğer fiyat performansa yönelik bir eğilim olursa Xiaomi tarafında bu cihaz alınabilecek ürünler listesine eklenebilir.

redmi-pad-5g-geliyor-yok-boyle-tablet.jpg (739×415)
Geçmişte de Xiaomi‘nin Mi Pad serisi ürünleri olmuştu , kullanıcıların beğenisine sunulmuştu fakat o yıllarda kullanıcıların yoğun ilgisi genellikle ya Samsung‘un Tab modelleri üzerine ya da iPad modelleri üzerineydi . Xiaomi doğru bir hamle de bulunarak o dönemlerde tablet üretimine devam etmedi , fakat şuan da mobil cihazların geldiği seviye bambaşka bir boyutta en basit örneğiyle bu cihaz Snapdragon işlemcili bir model olursa performansı her açıdan sizi tatmin edecektir ve en az 5-6 sene performansından minimum kayıplarla kullanmanızı vaad edecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şuan donanım özellikleri net bir şekilde belli olmasa da Xiaomi tarafında işlemci chipseti olarak Qualcomm‘un Snapdragon 870 modeli chipseti düşünülüyor , fakat bir diğer ihtimal ise yine performansının muhteşem olduğunu düşündüğümüz MediaTek Dimenstiy 1200 modeli işlemci chipseti olabilir.

Bu iki işlemci modeli de yapılan sentetik benchmark testlerinde üstün puanlar alarak kendini kanıtlamış işlemi türleri , öte yandan serinin PRO olan modelinde 8520 mAh Pil Desteği , WQHD+ ekran çözünürlüğü ve yüksek yenileme hızı ( 120-144 Hz ) kullanılacağı düşünülüyor , ekran yenileme hızı bu şekilde olursa kullanıcıları oldukça sevindirecektir , eğer Snapdragon işlemcili bir şekilde piyasaya sunulursa , ekran yenileme hızının da desteği ile her alanda güçlü bir ürün olacaktır.

Mi_Pad.jpg (945×745)
Genel değerlendirmem ürünün gayet mantıklı özelliklere sahip olduğu yönünde , eğer Xiaomi tarafında fiyat konusunda radikal bir karar olmazsa ülkemizde ki döviz kurlarından minimum düzeyde etkilenirse alınabilecek ürünler arasına koyulabilir , özellikle iPad modellerinin mantıksız fiyatları ve egale ettiği bu piyasada mantıklı bir alternatif olur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA