Smartbyte nedir ve nasıl kaldırılır. Dell bilgisayarınız varsa ve düşük İnternet hızları yaşıyorsanız, Smartbyte yardımcı programı suçlu olabilir.

Makale size Smartbyte’ın hakkında bilgi vererek ne olduğu ve nasıl kaldırılacağı hakkında kısa bir özet verecektir.

Smartbyte Nedir ve nasil kaldirilir 1

Dell bilgisayarlar kullanıcıları, bazen İnternet hızlarınızın belirli koşullar altında düştüğünü fark etmiş olabilirler. Ek olarak, bu olduğunda Smartbyte’ın genellikle arka planda çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz.

İkisinin ilişkili olup olmadığını tartışmadan önce, bazılarınız muhtemelen Smartbyte’ın ne olduğunu bilmek isteyecektir.

SmartByte nedir ?

SmartByte, video akışı yaptığınızı otomatik olarak algılayan ve mevcut İnternet bağlantısının çoğunu bu beslemeye veren bir uygulama aracıdır.

Bu özellikle birlikte Smartbyte ağ servisine erişmek istiyorsanız, Inspiron 27 7000 veya üstü gibi yeni bir Dell sistemi satın almanız gerekir. Ne yazık ki, onu bağımsız bir yardımcı program olarak kullanıma sunma konusunda hiçbir bilgi açıklanmadı.

Varsayılan olarak etkinleştirilen yardımcı program hem Intel hem de Realtek kablosuz yongalarla çalışır, bu nedenle onu almak için yeni Smartbyte sürücüleri ve hizmetleri yükleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bununla birlikte, bu aracı kurduğunuzda İnternet hızlarınızın video akışı sırasında daha iyi düzenlenmesini beklersiniz.

SmartByte Telemetry.exe bilgisayardan kaldırma nasıl yapılır?

  1. Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basın
  2. Bu işlev Görev Yöneticisini açacaktır  
  3. Git başlangıç sekmesini işaretleyerek
  4. SmartByte yardımcı programını bulun, tıklayın ve Devre Dışı Bırak olarak seçiniz.

Smartbyte Nedir ve nasil kaldirilir 2

SmartByte kaldırın

Smartbyte Nedir ve nasil kaldirilir 3

  1. Başlat’a sağ tıklayın
  2. Uygulamalar ve Özellikler’i tıklayın
  3. Ardından SmartByte bulunan herhangi bir uygulama bulana kadar kaydırın
  4. Bulunan SmartByte girişine tıklayarak Kaldır seçin
  5. Uygulamaları kaldırmak için talimatları izleyin
  6. İşlemi tüm SmartByte uygulamalarında tekrarlayın

Her şey, bunu bir yardımdan çok bir rahatsızlık olarak görüp görmediğinize bağlıdır. Karar verirseniz ve artık kullanmazsanız, onu devre dışı bırakmayı gerek veya tamamen ortadan kalkar.

SmartByte’ı yeniden yüklemek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Dell Güncelleme özelliğini kullanarak Dell bilgisayarınızda bir sürücü güncellemesi yapmaktır.