Beyaz ekran hataları ile WordPress web sitenizin giriş sayfasında dahi karşılaşılabiliyor. Bu “beyaz sayfalar”, birçok site yöneticisini çılgına çevirebiliyor. Burada “WP-login.php Wp-admin” beyaz sayfa sorunun nedeni nedir ve nasıl düzeltilir konusuna değineceken pratik çözümü sizlere sunacağız.

Siteniz normalde açık olsa ve sitede gezinme yapabiliyor olsanız dahi siteadresi.com/wp-admin ya da siteadresi.com/wp-login.php linklerinden herhangi biri ile yönetici paneline ulaşamıyorsunuz. Kullanıcı adı ve şifreyi gireceğiniz sayfa yerine, beyaz boş bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz. Bu durumun en başta gelen nedenlerinden biri, hostingler arasında taşıma işlemleri sırasında yaşanan aksiliklerdir.

wpbeyaz1

  • Bu sorunun düzeltilebilmesi için bilgisayarınızda Notepad++ benzeri gelişmiş bir metin düzenleme editörüne ihtiyacınız olacaktır. Bu programı indirmenizi tavsiye ederiz. Programı indirerek kurup, sonrasında FTP sunucusuna bağlanarak WordPress klasörü içerisinde bulunan “wp-login.php” dosyasını indiriyoruz.

wpbeyaz2

  • Bu dosyayı, kurmuş olduğunuz Notepad++ ile açıyoruz. Programın üst barında bulunan, “Kodlama”sekmesinde “BOM Olmadan UTF-8 Olarak Kodla menüsünü tıklayıp seçiyoruz. Son olarak kaydediyor ve çıkıyoruz.

wpbeyaz3

  • Kaydetmiş olduğunuz wp-login.php dosyasını yeniden FTP bağlantınız ile wordpress klasörü içerisine yüklüyoruz.

wpbeyaz4

Sizden değiştirmenizi istediğinde kabul edebilirsiniz. Artık rahatlıkla admin panelinize girebilirsiniz.

wpbeyaz5

İşlem tamamlandı. “WP-login.php – Wp-admin, beyaz sayfa” Sorununu ve çözümü resimli olarak sizlere anlatmak istedik. Sorularınızı yorumlarınız ile bizlere iletebilirsiniz.

Son Güncelleme 5 Şubat 2017 Yazar

2 YORUMLAR

  1. Sik kafalı yorumcu asker. İki gündür uğraşıyordum az evvel okudum bu sayfayı, aynen dediği gibi yaptım çatır çatır oldu. Dört site de beyaz sayfa çıkıyordu şimdi hepsi çalışıyor. Mal birde bir bok biliyormuş gibi yazmışsın. Sığır siki.