22İnstagram hikayesine soru sorma eklentisi nasıl eklenir?

İnstagram günümüz sosyal medya hesapları arasında en çok kullanılan popüler bir resim paylaşım uygulaması olup her geçen gün özelliklerine yenisini ekleyerek kullanıcılarının ilgisini çekmeye devam ediyor.  Her yeni güncelleme kullanıcıları platforma daha da bağlıyor. İnstağram uygulaması ile daha önceki makalelerimiz de bir çok özelliğini incelemiştik. Bu gün ise instağram hikayelerimizde karşı tarafa soru sorma soru alma özelliğini inceleyeceğiz.Bu özelliği genellikle instağram kişisel sayfası olan yada reklam içerikli tanıtım sayfası olarak uygulamayı kullanan kullanıcıların ilgi odağı olmuş durumdadır. Tabiki bu özelliği kullanmak için illa bir tanıtım sayfamızın olmasına gerek yok.Kendi kişisel sayfamızda da istediğimiz bir resime yada hikayemize ekleyebiliriz. İnstagramda ki son güncelleme ile birlikte bana soru sor eklentisi özelliği kullanımı bakımından oldukça basit görünüyor. Bu eklentiyi hikayelerinizde kullanabiliyoruz. Küçük bir metin alanı ile sorumuzu ekleyebiliyor ve cevapları alabiliyoruz.

Şimdi hep birlikte instagram uygulamamızın soru sorma özelliğini kullanarak makalemizi daha anlaşılır bir şekilde tamamlayalım.Öncelik olarak instağram hesabımıza giriş yapalım.Girişlerimizi sağladıktan sonra Instagram ana sayfasında kamera simgesine dokunarak Instagram Hikayeler sayfasını açalım. İlk olarak bir hikaye oluşturmanız gerekiyor. İster bir fotoğraf çekebilir, istersekte düz bir arka plan hazırlaya biliyoruz.istedigimiz resim yada boş bir arkaplan seçtkten sonra gelen penceremizde Instagram Hikayeler’de en üstte gülen simge seçeneğine dokunalım.

gülenyüz1

Açılan penceremiz alışkın olduğumuz hemen hemen tüm çıkartma ve özellikleri kullandığımız pencere olacaktır.Bu pencerede “Sorular” çıkartmasına dokunalım.

sorular2

Karşımıza kücük bir pencere açılacaktır. Bu pencerede soru sorabileceğimiz bir alan olacaktır.Bu alana kısa sorumuzu yazalım.

sor3

İletmek istediğimiz sorumuzu yazdıktan sonra sağ üst köşede yer alan bitti butonuna dokunmamız bizler için yeterli olacaktır.Artık hikayemiz paylaşılıp olup istediğimiz sorumuzu da eklediğimize göre karşı taraftan cevaplarımızı bekleyebilir yada bizlere yöneltecekleri sorulara cevabımızı iletebiliriz.istersek gelen soruları silebiliyoruz fakat cevapladığımız soruları otomatik silmemektedir.

İnstağram hesabımızda hikayelerimize soru sorma eklentisini kullanmak ilettiğimiz gibi oldukça basit ve eğlenceli bir özellik taşıma bakımından biz kullanıcıların ilgi odağı olma sebeplerine yenisini eklemiştir.

Son Güncelleme 30 Temmuz 2020 Yazar Pınar Güldökmez