Ana Sayfa İnceleme Xiaomi, MIUI Arayüzüne Eklenecek Yeni Özellikler

Xiaomi, MIUI Arayüzüne Eklenecek Yeni Özellikler

0

Xiaomi firması geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte Mi Mix 4 ve Mi Pad 5 modellerini piyasaya süren firma, bunun ardından ise MIUI arayüzüyle ilgili  yeni bir müjde duyurdu. MIUI 13’ün hazırlıklarını sürdüren Xiaomi, akıllı telefonlar için daha iyi deneyim vaat eden MIUI 12.5 Enhanced sürümünü tanıttı. Şu anda şirket geliştirilmiş özellikte olan bu sürümü Çin’deki kullanıcılara kademeler halinde sunmaya başladı.

Xiaomi, halihazırda MIUI 12.5’i dağıtmaya yönelmişken aynı zamanda yeni özellikler üzerine de sık sık çalışmalar yapıyor. Çinli üretici firma kısa süre önce beta kullanıcıları için yeni bir özelliği daha kullanıma sunmuştu. Görünümüyle iOS 14/15’i anımsatan widget’lar, artık Xiaomi kullanıcıları içinde yayımlanmaya başladı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

MIUI arayüzüne yeni widget’lar, yeni ızgara sistemi, widget mağazası, sistem uygulaması widget’ı ve ücretsiz sürükle bırak desteği geliyor. 13 Ağustos itibariyle sunulmaya başlayan bu özellik, kayıtlı beta kullanıcıları tarafından indirilebilir. Ancak kayıtlı olmayan kullanıcılar da sızdırılan APK dosyaları ile yeni özelliği deneyimleyebilir.

Xiaomi’nin yeni ızgara sistemi; 2 x 2, 4 x 2, 2, 4 x 4 ve 2 x 3 olmak üzere toplam dört boyutta geliyor. Bir diğer eklenen Widget mağazası da, masaüstüne ekleyebileceğiniz pek çok widget’ı içerisinde barındırıyor. Sistem uygulama widget’ı ise; cep telefonu hizmetçisi, saat, sağlık vb. gibi pek çok pratik widget’ı ana sayfaya eklemenize olanak tanıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şu anda beta olarak kullanıma sunulan bu özellik, Android 11 tabanlı MIUI arayüzünde çalıştırılabilir. Kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA