Ana Sayfa Sosyal Medya Telegram’ın Öne Çıkan Özellikleri

Telegram’ın Öne Çıkan Özellikleri

0

Telegram, mesajlaşma uygulaması olarak son dönemlerde kitlesini giderek artırıyor. Rakiplerine göre daha farklı özellikler sunuyor. Bir süre önce WhatsApp gizlilik konusunda sıkıntılı süreçler ile gündeme gelirken kullanıcılar ek bir mesajlaşma uygulaması aramaktaydı. Telegram, bu süreçten nasibini alarak giderek tanınmaya ve alışkanlık oluşturmaya başladı.

Telegram mesajlaşma uygulamasına hakim olma ve kullanıcı deneyimini artırma konusunda birkaç bilgiyi sizlerle paylaşıyor olacağız.

Telegram, bizlere çoğu mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak ne gibi özellikler sunuyor göz atalım.

2013 yılında Rus geliştirici Pavel Durov tarafından yapılan Telegram, kısa sürede ilerlemesi ve ön plana çıkma konusunda bir hayli başarılı oldu. Mesajlaşma uygulamasının zorlu rakibi WhatsApp liderliğini sürdürürken 2. Sırada hızlı bir şekilde yer almayı elde etti. Mobil uygulama ve masaüstünde kullanılabilen Telegram, oldukça farklı özelliklere sahip.

Otomatik Hesap Silme

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kullanıcıların yakın zamanda Telegram‘a geçme sebebi çoğunlukla gizlilik konusundaki gündeme gelen haberler ve artan endişeleriydi. Uzun bir süre gündemde kalan gizlilik sözleşmesi, uygulamaya pek çok yeni kullanıcı kazandırmayı başarmıştı. Uygulamada kullandığınız hesabı dilerseniz bir süre sonra silmeye ayarlayabiliyorsunuz. Böyle bir özelliği etkinleştirmek istiyorsanız ayarlardan gizlilik ve güvenlik sekmesi üzerinden hesabı otomatik olarak sil seçeneğini işaretlemek yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Grup Kontrolü

Bir amaç doğrultusunda sohbet gruplarına dahil olabiliyoruz bazen bu anlık bir ihtiyaç olabiliyor. Yalnız bu gruplar zamanda sizin için yararsız olabilir. Bazen bu gruplar eklendiğiniz an itibari ile de sizin için faydasız ve sıkıcı bir hal olabiliyor. Telegram, bu durumla ilgili çözümü bulmuş. Gizlilik ve güvenlik bölümünden sadece ismi ekli olan kişilerden gruplara alındığınız bir seçenek mevcut. Böylece sizi istemediğiniz kişiler bir gruba dahil edemeyecektir.

Birden Fazla Hesap Bağlama

Rakip uygulamaların genelinde tek bir hesap kullanabiliyor ve bir cihazda sadece bir hesaba giriş yapabiliyorsunuz. Telegram, bir cihazda birden fazla hesabı açabileceğiniz gibi aynı zamanda bu hesapları aynı anda kullanabilmenize de olanak tanıyor. Ekranı sağa kaydırarak hesap ekle seçeneği ile farklı bir hesabınızı da ekleyebiliyorsunuz.

 

Yavaşlatılabilir Sohbet Ekranı

Bir grup sohbeti içerisinde fazla sayıda kişi varsa ve çok fazla ileti geçiyorsa mesajları sıraya alabiliyorsunuz. Sürekli bildirim olarak rahatsız olmaktan kurtulabilirken aynı zamanda ulaşmak istediğiniz önemli bilgilerin gözden kaçmasını da engelleyebilirsiniz. Grup yöneticisinin ayarlar kısmından mesajları yavaşlatma modunu aktif hale getirmesi ile bu özellik etkinleşecektir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA