Windows 11 için en iyi antivirüs programı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Windows 11 için en iyi antivirüs programı seçilmesi, uyumluluk testini geçmeli ve ayrıca harika güvenlik özellikleri sunmalıdır.

İyi bir virüsten koruma yazılımı. Seçeneklerine hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar ve ebeveyn denetimlerine ve iyi bir güvenlik duvarına sahip olmak önemli ölçüde yardımcı olur.

Windows 11 cihazınızın korunması söz konusu olduğunda bilinçli bir seçim yapmak. Mevcut çok çeşitli seçenekler göz önüne alındığında zordur.

Oluşturduğumuz liste tüm ihtiyaçlarınızı kapsar ve ayrıca size gerçek test verilerini sunar. Böylece gerçekten bilinçli bir karar vermenizi sağlar.

Windows 11, Microsoft’un önceki sürümlerinden çok daha fazla güvenlik ve gizlilik sağlama yeteneğine sahiptir ve önemli bir gereksinim olarak TPM 2.0 yongasına ihtiyaç vardır.

Güvenilir Platform Modülü olarak da bilinen TPM yongası. Yeni yüklenen Windows 11 işletim sisteminizin tüm şifreleme ilkelerini ve diğer güvenlik özelliklerini daha etkin ve üretken bir şekilde yönetmesini sağlar.

Eğer ilgileniyorsanız veya sadece merak ediyorsanız, her zaman TPM çipi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu da, üçüncü tarafların verilerinize erişmesi veya çevrimiçi etkinliklerinizi. Takip etmesi konusunda kendinizi güvensiz hissetmeden web’i keşfetme özgürlüğüne sahip olmanızı sağlar.

Bu güvenlik modülü olmayan sistemlerde Windows 11 kurulu olduğu bilgisi olmasına rağmen. Yeni işletim sistemine geçmek istiyorsanız ve gerekli yeteneklere sahip değilseniz. Her zaman TPM özellikli bir anakarta yatırım yapabilir veya bir dizüstü bilgisayar satın alabilirsiniz.

Dikkate alınan tüm bu öğeler, Windows 11’inizin. Kendisinden önceki diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi ek güvenlik öğelerine ihtiyaç duyacağı gerçeğinden çıkarılmaz.

Güvenliğinizi daha da artırmak için. Kararlı ve verimli bir VPN yazılımı çalıştırma dahil olmak üzere çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz.

Bu önemli görevi yerine getirmenin diğer yolu, Windows 11 sisteminize güçlü bir antivirüs yüklemektir.

Bugünün kılavuzunda, ikinci unsuru bütünüyle tartışacağız. Ve ayrıca bu yıl piyasada bulunan en iyi antivirüs programı seçeneklerden bazılarını keşfedeceğiz.

Windows 11 için en iyi antivirüs programı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Windows 11 için en iyi antivirüs programı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Diğer tüm yazılımlarda olduğu gibi. Sisteminizin güvenliği ile ilgili olsun veya olmasın, en iyi seçeneklerden oluşan bir listede varlığına layık olmak için belirli hedefleri olacaktır.

Alanında 15 yılı aşkın deneyime sahip test ekibimiz. Monitörlerden KVM anahtarlarına, görüntü düzenleme yazılımlarından en iyi kodlama platformlarına kadar. 10.000’den fazla cihazı ve yazılım seçeneğini test etmiştir.

Objektif ve kapsamlı bir yaklaşımla birleştirilen deneyimleri. Yazılım ve donanım önerme konusunda son derece emin olmamızı sağlar ve böylece çeşitli kişisel faktörlere bağlı olarak hızlı ve verimli bir seçim yapmanızı sağlar.

Aşağıda, Windows 11 için en iyi antivirüs yazılımını ararken. Test ekibimizin dikkate aldığı en önemli faktörlerden bazılarını bulacaksınız.

Windows 11 için en iyi virüsten koruma yazılımı listesini oluştururken. Test ekibimiz tarafından hangi unsurların dikkate alındığını anlamak için kısa bir liste:

 • Uyumluluk
 • Tarama yetenekleri
 • Komut dosyası engelleme
 • Kötü amaçlı yazılım ve virüs veritabanları
 • Fidye yazılımı koruması
 • Güvenlik duvarı kullanılabilirliği
 • Dosya kaldırma yeteneği

Bu faktörlerden bahsetmek, yukarıda bahsedilen istenen özelliklerin her birinin. Sonuçlarını anlamanız için yeterli olmadığından, ayrıca, her birini parçalayıp kısaca tartışacağız.

Uyumluluk

Tahmin edebileceğiniz gibi, işletim sisteminizde en iyi şekilde çalışmayan. Veya hiç çalışmayan bir virüsten koruma yazılımının yüklü olması iyi bir fikir değildir.

Bir antivirüs tarafından sunulan tam korumayı alamamanın yanı sıra. Sistem kararsızlıklarına neden olabilir ve sizi üçüncü taraflardan, kimlik avı saldırılarından vb. Korumak için ihtiyacınız olduğunda devre dışı bırakabilir.

Bu makaledeki konumuz sadece Windows 11’de. En iyi şekilde çalışacak antivirüs yazılımlarını kapsadığı için bu konuda endişelenmenize gerek yok. Sizi bu listeyle ele aldık.

Tarama yetenekleri

İyi bir antivirüs, ağdan veri paketleri veya tarayıcınızdan dosyalar şeklinde gelip gelmediğine bakılmaksızın. Üçüncü şahıslardan gelen her bağlanma girişimini veya izinsiz girişleri analiz etme yeteneğine sahip olmalıdır.

Bu tür taramaya reaktif tarama denir ve sisteminizin korunmasını sağlamak son derece önemlidir.

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer tarama özelliği de. Antivirüsün yukarıda bahsedilen engeli geçen ve şu anda sisteminizde bulunan tehditlerle başa çıkma yeteneğidir.

Bu tür taramaya derinlemesine tarama denir veya en yaygın olarak tam sistem taraması olarak bilinir. Bu öğe, sisteminizi derinlemesine taramanıza olanak tanır. Ve tehditleri belirleme ve ardından soruna neden olan komut dosyasını. Dosyayı veya programı ayırma veya kaldırma becerisini sağlar.

Bu listede inceleyeceğimiz antivirüs seçenekleri. Tam reaktif tarama özellikleri ve yüksek derecede kapsamlı tam sistem taramaları sağlar. Bu nedenle bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmez.

Komut dosyası engelleme

Güçlü virüsten koruma yazılımının bir diğer önemli unsuru. Herhangi bir komut dosyasının izinsiz çalışmasını durdurma yeteneğidir.

Birçok ActiveX veya Java betiği sisteminize kolaylıkla sızabileceğinden. İyi bir antivirüs girişimi tanımlama ve gerçek istila gerçekleşmeden önce durdurma yeteneğine sahip olacaktır.

Platformları olarak ActiveX veya Java kullanan eklentiler, sisteminize çeşitli zararlı öğeler enjekte eder. Bunların en yaygınlarından bazıları botnet’ler, enjekte kodları ve doğrudan indirmelerdir.

Kötü amaçlı yazılım ve virüs veritabanları

En son kötü amaçlı yazılım ve virüs veritabanlarının güncellenmiş bir listesine sahip olmayan. Hiçbir virüsten koruma yazılımı verimli olamayacağından, bu öğe en önemlilerinden biri olur.

İyi bir antivirüs yazılımının veritabanlarının, yazılımın sağlayıcıları tarafından sürekli olarak güncellenmesi. Kapsamlı ve kesin bir tanımlama sürecine izin vermek için yeni virüs ve kötü amaçlı yazılım bilgileri yinelemelerini içeren kolay erişilebilir veritabanı paketleri sunması gerekecektir.

Diğer önemli özellikler

Fidye yazılımı koruması

Adından da anlaşılacağı gibi, iyi bir antivirüs, virüsleri ve kötü niyetli komut dosyalarını. Tanımlama yeteneğine sahip olmasının yanı sıra, size karşı hiçbir fidye yazılımının kullanılmamasını sağlayacaktır.

Çevrimiçi olarak görünen fidye yazılımı miktarı zamanla arttı. Bu nedenle bu öğeye karşı koruma sağlayabilen bir antivirüse sahip olmak kesin bir artı.

Güvenlik duvarı

Çoğu antivirüs yazılımının yapısında yerleşik bir tür güvenlik duvarı olmasına rağmen. Tüm güvenlik duvarları aynı şekilde oluşturulmaz.

Bu fikri göz önünde bulundurarak, antivirüs seçiminiz. Tüm reaktif tarama sürecinin en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayacak, yetenekli ve kapsamlı bir güvenlik duvarına sahip olmalıdır.

Dosya Parçalayıcı

Sisteminizden kaldırmak istediğiniz dosyaların geride hiçbir iz bırakmadan gerçekten kaldırılmasını sağlamak için. Virüsten koruma seçiminize dahil edilmiş iyi bir dosya parçalayıcıya sahip olmak da büyük bir artıdır.

Kaynak Tüketimi

Antivirüs seçiminiz sürekli arka planda çalışacağından. Günlük kullanımınıza çok fazla müdahale etmeyeceğini bilmek de son derece önemlidir.

Durumun böyle olduğundan emin olmak için, iyi bir antivirüs. Mükemmel koruma seviyeleri sunacak ve aynı zamanda sistem kaynaklarınızı çok fazla tüketmeyecek şekilde optimize eder.

Bu, hem arka plan işlemleri için hem de tarama işlemi söz konusu olduğunda daha da fazlası için geçerlidir.

Windows 11 için en iyi antivirüs programı seçenekleri nelerdir?

Eset NOD32

Eset’in NOD32antivirus ürünü, bu yıl piyasada bulunan en güçlü ve çok yönlü antivirüs seçeneklerinden biridir.

Şaşırtıcı güvenlik ve gizlilik özellikleri sağlayan. Güzel ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sarılmış bu virüsten koruma yazılımıdır. Neden Windows 11 için en iyi seçeneklerden biri olarak seçildiğini anlamak zor değil.

Bu virüsten koruma yazılımı, harika bir güvenlik duvarı koruması. İstenmeyen e-posta filtresi ve çocuklarınızın web’de keşfedebileceklerini. Veya keşfedemeyeceklerini yönetmenizi sağlayacak bazı kullanışlı ebeveyn denetimi özellikleri sunar.

Ebeveyn denetimi özelliği zaman içinde sürekli olarak yükseldi. Artık yalnızca size gönül rahatlığı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda. Şiddet içerikli içerikleri tarama deneyimlerinden çıkararak çocuklarınızın gelişimini koruyan güvenilir ve kullanışlı bir araç haline geldi.

Ebeveyn kontrollerinin tarama deneyiminin ötesine geçmesi faydalı olsa da. Eset NOD32 tarafından bu seviyede elde edilen puanlar yine de etkileyici.

NOD32, gizliliğinizin her zaman korunmasını sağlamak için. Son teknoloji web kamerası güvenliği uygular, böylece web’de gezinirken ve bilgisayarınız bekleme modundayken. İstenmeyen casusluk veya uzaktan kamera etkinleştirme girişimlerini engeller.

Eset’teki geliştiriciler, finansal gizliliğinizin ne kadar önemli olduğunu anladığından. Çevrimiçi bankacılık işlemlerinizi yüksek dereceli şifreleme ile korumanıza da olanak tanır ve böylece üçüncü bir kişinin kredi kartı bilgilerinizi herhangi bir şekilde kullanma olasılığını ortadan kaldırır.

Aşağıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi. Eset NOD32 istatistikleri zaman içinde önemli ölçüde iyileşti. Harika performans ve kullanılabilirlik seviyeleri de çok iyi.

Bu güçlü antivirüs ve koruma hizmetini tamamlamak için. NOD32 yalnızca ağın kendisini izinsiz girişlerden korumakla kalmayıp. Aynı zamanda üzerinden aktarılan verilerin her zaman korunmasını ve yönetilmesini sağlayan kullanışlı bir ağ analizörü ile birlikte gelir.

Diğer kullanışlı özellikler:

 • Dizüstü bilgisayarlar için hırsızlık önleme özellikleri
 • Ağ güvenliği tarayıcısı
 • İnanılmaz antivirüs laboratuvarı sonuçları var.
 • Kullanıcı arayüzü kullanımı kolay
 • Harika kötü amaçlı yazılım algılama oranları

Bitdefender Antivirüs Plus

Bitdefender, Windows 11 için antivirüs yazılımı alanında da dikkate alınması gereken bir güçtür. Çok çeşitli kullanışlı özellikler ve yeni Microsoft işletim sistemi ile tam uyumluluk sunar.

Bitdefender’ın geliştiricileri öncelikle kullanıcılarının güvenliğine odaklandığından. Uygulamanın kendisi bu unsuru virüslere karşı korumanın yanı sıra harika bir dizi ekstra özellik sunarak gösterir.

Bu virüsten koruma yazılımının içerdiği parola yönetim sistemi. Tüm özel kimlik bilgilerinizin, verilerin çalınması ve size karşı kullanılması riski olmadan güvenli ve gizli bir şekilde saklandığından emin olmanızı sağlar.

Güvenliğin çevrimiçi işlemler bölümünü kapsamak için. Bitdefender, bu bölümde de gelişmiş güvenlik sunarak, farenizi birkaç kez tıklatarak herhangi bir veriyi yönetmenize olanak tanır.

Güçlü fidye yazılımı koruma hizmetleri. Ve bir VPN olmadan hiçbir kapsamlı güvenlik uygulaması tamamlanmamıştır. Bitdefender, sınıfının en iyisi fidye yazılımı tanımlama ve koruması ve piyasadaki en iyi bağımsız VPN’lerden.

BitDefender’ın gerçekten parladığı yer. Sisteminizi bu yöntemle saldırılara karşı koruyan ve böylece kullanıcı verilerinizi koruyan ve sahte web siteleri. Ve uygulamalarla ilgili riskleri ortadan kaldıran kimlik avı koruma seviyesidir.

Aşağıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi. BitDefender sadece iyi bir performans sergilemekle kalmıyor. Aynı zamanda kullanılabilirlikten yoksun kalmadan kullanıcılara sürekli koruma sağlıyor.

Tüm Ağ Tehdidi koruma bileşenleri serisi. Olası tehditlerin tüm yelpazesini kapsayan ve aynı zamanda bir güvenlik duvarının görevlerini de kapsayan. Çevrimiçi Tehdit Koruması ile mükemmel bir şekilde çalışır. Ve tarayıcınıza ek bir koruma katmanı için yüklenen Anti-Tracker bileşenini ekler. güvenlik.

Diğer kullanışlı özellikler:

 • İnanılmaz fidye yazılımı korumasıdır.
 • Davranış tabanlı algılama ile Gelişmiş Tehdit Savunması
 • Ağ Tehdidi Önleme, herhangi bir fidye yazılımını durdurur
 • Fidye Yazılımı Düzeltme – önemli dosyalarınızı korumak için yedekler
 • Büyük başarı oranlarına sahip güçlü tanımlama süreci

BullGuard

Bullguard, Windows 11’de kullanılacak en iyi virüsten koruma yazılımı listesi için harika bir rakiptir. Şaşırtıcı tehdit tanımlama özellikleri sunar. Ve aynı zamanda sisteminizi kimlik avı, kötü amaçlı yazılım ve ağ verisi toplamaya karşı korur.

Bu virüsten koruma yazılımı, herhangi bir kötü amaçlı yazılım istilasını kolayca temizlemenizi sağlarken. Diğer yeni saldırılara maruz kalmanızı da engeller. Ve üstelik, bir sorun algıladığında bir mesaj görüntüleyerek sahte web sitelerine erişmenizi engeller.

Buna ek olarak, yükleme işlemini tamamlar tamamlamaz. Bullguard, ne kadar güncel olursa olsun herhangi bir tehdidin üstesinden gelmeye hazır olduğundan emin olmak için. Tüm virüs tanım paketlerini otomatik olarak günceller.

Size anlaşılması kolay bir yükleyici sunan modern kullanıcı arayüzünün yanı sıra. Bullguard, sizi çevrimiçi dünyadaki en büyük tehditlerden korumak için bir dizi birden çok öğe kullanır.

Bullguard’ın sunduğu çok katmanlı koruma, toplam 6 seviye içerir:

 • Güvenli Tarama – tehlikeli olarak işaretlenmiş sayfalara erişmenizi engeller
 • Dinamik Makine öğrenimi – kötü niyetli olduğu düşünülebilecek öğeleri tanır.
 • Sentry Protection – PC’nizi Zero-Day Malware’e karşı koruyucu bir bariyerle kaplar
 • Antivirüs motoru – sisteminizi virüslerden korur
 • Güvenlik Duvarı – istenmeyen taraflardan gelen tüm bağlantı girişimlerini engeller
 • Güvenlik açığı tarayıcısı – sisteminizin güvenliğindeki boşlukları belirler

Modern kullanıcı arayüzü sadece güzel görünmekle kalmaz. Aynı zamanda sisteminizi korumak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere hızlı erişim sağlar.

Bunu yapmak için Bullguard, ana menüde bir araya getirilen tüm ilgili bilgileri tutar. Böylece bir tarama başlattığınızda ve sistem açıklarını kontrol ettiğinizde, her şey ilgili kutuda veriyor.

Aşağıda, bu güçlü antivirüs için koruma düzeyi, performans ve kullanılabilirlik testlerinin sonuçlarını görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, koruma seviyesi tutarlı kaldı ve performans da geçen yıl boyunca katlanarak artarken, Bullguard’ı piyasadaki en iyi seçeneklerden biri haline getirdi.

Diğer kullanışlı özellikler:

 • Büyük tehdit tanımlama
 • Güvenli Tarayıcı, çevrimiçi satın alma işlemlerini korur
 • Yedekleme ve ayarlama özellikleri
 • Kullanıcı arayüzü kullanımı kolay
 • Merkezi tarama sonuçları

Kaspersky İnternet

Kaspersky Internet Security, şaşırtıcı özellikler listesiyle hem yerel hem de çevrimiçi güvenliğinizi kolayca korumanıza olanak tanıyan başka bir güçlü uygulamadır.

Bu listede sadece 4. sırada olmasına rağmen, bu onu güvenlik sorunlarınızı çözme konusunda daha az yetenekli yapmaz ve bunu, tüm yönleriyle hızlı erişim ve hızlı kontrol sağlayan güzel ve zarif bir kullanıcı arayüzü ile yapar. PC’nizin güvenlik seviyesi.

Uygulamayı yükledikten sonra, açtığınızda, e-posta adresinizi yazmanızı ve lisansı otomatik olarak etkinleştirmek için hesabınızı bağlamanızı sağlayan aşağıda sunulan pencereyi göreceksiniz.

Kurulum sürecini tamamlamayı bu kadar kolay hale getirmek, bu güçlü yazılımın tüm kullanılabilirlik düzeyi hakkında çok şey söylüyor, aynı ilkeler programın tüm yönleri için geçerli.

Kaspersky’nin ana odak noktası olan güvenlik söz konusu olduğunda, bu yazılım, bu listede ilk sıralarda bulunan yazılımlar için büyük bir rakip olduğunu kanıtlıyor.

Diğer kullanışlı özellikler:

 • Güvenli Para – çevrimiçi işlemler üçüncü şahıslardan korur.
 • Güvenlik duvarı – üzerinden anlaşılması güç bir hizmete izin vermekle ilgili bir soruyla sizi rahatsız etmeyen, ancak onu derinlemesine analiz eden ve kendi başına bilinçli bir karar veren harika bir güvenlik duvarı
 • Uygulama kontrolü – cihazınızdaki herhangi bir uygulamaya erişime izin vermek ve erişimi reddetmek için kolay erişim sağlar

Aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, yukarıda sunulan muhteşem özelliklere ek olarak, gizliliğinizin her zaman korunmasını sağlayan güçlü bir Web Kamerası Koruma hizmetine de erişebilirsiniz.

Bunlara ayrıca, güzel bir şekilde tamamlamak ve tüm departmanlarda koruma sağlamak için Hesap Kontrolü ve Özel Tarama da dahildir.

Aşağıda, Kaspersky ile hizmetlerin zaman içinde nasıl geliştiğine ilişkin istatistikleri de inceleyebilirsiniz:

Yukarıdaki verilerden de görebileceğiniz gibi. Kullanılabilirlik istikrarı geçen yıl kesinlikle lekesizken, koruma ve performans açısından zaman zaman işler sarsılmış olsa da, genel olarak harika sonuçlar.

Norton Antivirüs Plus

Norton Antivirus Plus, güvenlik, optimizasyon ve gizlilik özellikleri açısından bu listede sunulan ilk konumlara çok yakındır.

Bu güçlü antivirüs yazılımı, sorununuz ne olursa olsun tam teknik destek sunar; bu nedenle, Norton’un sisteminizden kötü amaçlı yazılımları kaldırmaya çalışırken başarısız olması durumunda, şirketten uzmanlar, bilgisayarınızda uzaktan oturum açarak ve sorunu çözerek size yardımcı olacaktır.

Bu hizmet, yazılımla ilgili her türlü sorunu çözmeye hazır tam bir uzman ekibiniz olduğunu hissetmenizi sağlar. Bu da onu hem sıradan kullanıcılar hem de özellikle işletmeler ve şirketler için inanılmaz bir ektir.

Bu inanılmaz müşteri hizmetinin yanı sıra Norton Antivirus Plus. Sorunlarınız ne olursa olsun içinizin rahat etmesini sağlayan çeşitli başka sistemler de içerir.

Norton Antivirus Plus’taki tarama dizisi, Power Eraser’a eklenen çok çeşitli seçenekler, Norton Insight ve Tanılama Raporları oluşturma özelliğiyle kesinlikle harika.

Başlamak için, adından da anlaşılacağı gibi, çevrimiçi ödeme işleminizi her zaman koruyan bir Çevrimiçi Bankacılık Koruması özelliğine sahip olursunuz.

Norton’un kusursuz bir şekilde yaptığı. İnanılmaz bir fidye yazılımı algılama hızına sahip olduğu ve aynı zamanda yazılımla ilgili deneyiminizin bu alanını kapsamak için. Komut Dosyası Kontrolü ve Wi-Fi güvenlik dedektörleri kullandığı bir Veri Koruyucu olmadan hiçbir antivirüs tamamlanmış sayılmaz.

My Norton, cihazlarınızda kullandığınız tüm Norton öğelerinden veri toplayan merkezi bir merkezdir.

Tüm güvenlik sistemlerini yalnızca birkaç fare tıklamasıyla yönetmek istiyorsanız. Bu öğe son derece yararlı olur.

Şimdi Norton Antivirus Plus’ın koruma, performans ve kullanılabilirlik açısından zaman içinde kararlılık söz konusu olduğunda nasıl bir sıralamaya sahip olduğunu görelim.

Gördüğünüz gibi, sonuçlar son derece umut verici ve şurada burada bazı sorunlar olsa da, Norton Antivirus Plus hiçbir bölümü hayal kırıklığına uğratmıyor.

Diğer kullanışlı özellikler:

 • Çok çeşitli tarama modları – Hızlı, Tam ve Özel tarama
 • İnanılmaz kötü amaçlı yazılım koruması
 • Harika kimlik avı önleme özellikleri
 • Güçlü güvenlik duvarı
 • Verilerinizin çevrimiçi yedekleri

Gördüğünüz gibi, bu makale, herhangi bir izinsiz giriş konusunda asla endişelenmek istemiyorsanız. Windows 11 işletim sisteminiz için iyi bir virüsten koruma yazılımı edinmeniz gerektiği sonucuna varıyor.

Bu liste ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak derlenmiştir ve burada sunulan bilgilerin bilinçli bir karar vermenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Bu kılavuzun altında bulunan yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin