Google keep' ile Notlarınıza Her Yerden Erişin!

İlk olarak “’Google keep ‘nedir?” sorusuna cevap verelim. ‘Google keep’, ‘Google’ın kullanıcıları için ücretsiz olarak sunduğu bir not servisidir. ‘Google keep’ sayesinde önemli konuları not alabilir, sesli not oluşturabilir ve bu oluşturduğunuz notlara istediğiniz yerden anında ulaşabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak gelişen ve günlük insan yaşantısının bir parçası haline gelen akıllı cihazlarımız ile senkronize ederek hayatımızı daha da kolaylaştırabiliriz. Aldığımız notları dilersek düz bir yazı şeklinde ya da listeler şeklinde özelleştirebiliriz. Android cihazlar için uygulaması
‘Google Play’de bulunuyor. Tablet, telefon veya bilgisayarınıza kolaylıkla yükleyebilir ve senkronize edebilirsiniz.

‘Google keep’in en önemli özelliklerinden biri de sesli notlarınızı yazıya dökebilmesi. Böylece, dakikalarca yazmanız gerekenleri çok daha hızlı bir şekilde not edebilirsiniz. Uygulamayı yüklemek isterseniz, https://play.google.com/store adresi üzerinden yükleyebilirsiniz .

• Uygulamayı, ‘Windows’ bilgisayarınıza da ayrıca indirebilirsiniz. Öncellikle ‘Google Mail (Gmail)’ hesabımız ile ‘Google Play’e giriş yapıyoruz. ‘Google keep’ uygulamasını ‘Google Play’de aratıp bulduktan sonra ‘Yükle’ butonuna tıklayarak indirmeye başlıyoruz.

Google keep' ile Notlarınıza Her Yerden Erişin!
• İndirme işlemi başladıktan sonra uyumluluk ayarları kontrol ediliyor.
Google keep 2
• Tekrar yükleme ekranı geliyor; ‘Yükle’ butonuna tıklıyoruz.
Google keep 3
• Yükleme işlemi bittikten sonra, sol tarrafta bulunan ‘Uygulamalar’ kısmından ‘Google keep’ uygulamızı açabiliyoruz.
• Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi notlar oluşturabiliyorsunuz; ayrıca isterseniz hatırlatma zamanını kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Notları silmek isterseniz de, notun üzerine tıkladıktan sonra açılan pencerde ‘üç nokta’ simgesine tıklıyoruz ve açılan menü listesinden ‘Notu sil’ butonuna tıklayıp silebiliyoruz.

Google keep 4
• Dediğimiz gibi, diğer ‘Android’ cihazlarınıza da kurup sürekli ve aktif olarak notlarınıza erişim sağlayabilirsiniz.