Ana Sayfa İnceleme SSD HARDDİSK NEDİR ? VE SAMSUNG EVO 850 ÜRÜN İNCELEMESİ

SSD HARDDİSK NEDİR ? VE SAMSUNG EVO 850 ÜRÜN İNCELEMESİ

0

Ssd Harddisk Nasıl Çalışır ?
Standart hard disklerde veriler, plakaların üzerindeki sektörlerde tutulurlar. Bu plakalar hard disk içerisindeki motorlar ile döndürülür ve okuma / yazma kafası tarafından okunurlar. SSD’lerde ise veriler NAND flash yongalarda saklanır. SSD’lerin içerisindeki bellek yongaları, tıpkı bilgisayarlarımızdaki RAM’ler gibi hızlı çalışırlar. Eskiden çok yoğun talep şekilde talep gören 7200Rpm Standart harrdiskler, Nand Teknolojisi ile tarihe karışacak gibi görünüyor.

SAMSUNG EVO 850

Evo850

Teknik Tablo

HızTesti

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Teknik özellik tablosunda baktığımızda yapılan en büyük değişikliğin kapasitelerde ki değişiklik olduğunu görüyoruz. Daha önce satışa sunulan ancak istenilen rakamı bulamayan 750Gb modeli artık yer almıyor. Samsung’un açıklamasına göre 2Gb üretilmemesinin sebebi ise talep azlığı. Aynı zamanda güç tüketim değerlerinde ise çok az yükselmeler bulunuyor..
AS SSD Benchmarka Göre Hız Ölçümleri de Aşağıdadır.

Samsung-850-EVO-Teknik-Tablo

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Not olarak eklenmelidir ki bu hıza ulaşabilmesi için Hard diskin kesinlikle SATA3 portuna bağlı olması gerekmektedir. Özellikle Laptop kullanıcıları 2. Hard disk olarak kullanacaksa çevirici aparat yerine ssd yi doğrudan laptopa bağlamalı ve diğer hard diski çevirici ile bağlamalıdır.

Eray YILMAZ

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA