Kişisel Telefon uygulaması Microsoft bir süredir üzerinde çalıştığı bir temiz küçük bir projedir. Sık sık güncellenmiştir ve bir dizi harika yeni özellik ile zenginleştirilmiştir.

Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni özelliklerden biri, Telefonunuz uygulamasından gerçek telefon görüşmeleri yapabilme yeteneğidir.

Bazı uygulamalı deneyimlerden sonra, Telefon Görüşmeleri özelliğini nasıl verimli kullanabileceğinize dair bir rehber hazırladık.

Telefonunuz uygulamasıyla nasıl telefon görüşmesi yapabilirim?

  1. Telefon uygulamanızı başlatın
  2. Android akıllı telefonunuzu Bluetooth ile Windows 10 ile eşleştirin
  3. Menünün sağ tarafındaki Aramalar’a tıklayın
  4. Telefon numarası oluşturmak için tuş takımını tıklayın
  5. Arama yapmak için yeşil düğmeye basın

Windows 10da Telefon Görüşmeleri Özelliği Nasıl Kullanılır 1

Ek olarak, Arama Çubuğunu kullanarak veya Son Aramalar listesinde onları arayarak kişilerinize bakabilirsiniz.

İlginç bir özellik, telefonun ve PC’nin çalışması için aynı Wi-Fi şebekesinde olmaları gerekmemesidir. Bu sayede, Android telefonunuzu, bağımsız 4G şebekesinde, Wi-Fi bağlantısı kesilmiş halde tutabilirsiniz ve bilgisayarınızdan gelen aramalar çalışmaya devam eder.

Ayrıca, PC ve Android telefon Bluetooth ile bağlanacağından arama anında gerçekleşir. Bu kullanışlı özellik uzun süredir, özellikle de Kendinizi Telefonunuzu çağıran bir uygulama için geliyor.

Aramalar özelliğinin sınırları

Bu özelliğin tek sınırlaması, iki cihazın Bluetooth ile eşleştirilmesi olduğundan, uygulamanın kullanışlılığının Bluetooth aralığıyla sınırlı olmasıdır. Bu, gerçek hayattaki uygulamalarda bu yeni özelliği kullanabileceğiniz şey sayısını büyük ölçüde azaltır.

Dahası, Microsoft, Telefon uygulamanızı genel kullanım için daha istikrarlı hale getirmek için mücadele ediyor. Bu, kullanıcılar tarafından bildirilen sorunların sayısından kolayca görülebilir.

Hangisi olursa olsun, Aramalar özelliği cihazlar arasındaki uyumluluğu ve nasıl uygulanabileceğini test etmek için bir deneme olarak görülebilir. Bir başarı olsun ya da olmasın, sadece müşteri geri bildirimi söyleyecektir.

Telefonunuz uygulaması aracılığıyla arama yapmanın büyük bir gelişme olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Son Güncelleme 3 Kasım 2019 Yazar Pınar Güldökmez