Rasgele bir kişi fotoğrafınızdan geçtiğinde veya parmağınızı mercekten uzaklaştırmayı unuttuğunuzda yapmanız gerekenler.

Bir resimdeki fazladan bir nesnenin dengeyi gerçekten bozabileceği anlar vardır. Belki tatildesiniz ve bir binanın fotoğrafını çekiyorsunuzdur, ancak sokak işaretleri gölgeleri veya fotoğraf fırsatları için önünüzde duran insanlar çekimi mahvetme eğilimindedir. Her seferinde mükemmel bir resim elde etmek konusunda endişelenmek yerine, neden kusurları düzeltmeye yardımcı olacak bir uygulama kullanmıyorsunuz?

touchretouch 1

TouchRetouch, Android ve iOS için fotoğraflarınızdan istenmeyen nesneleri kaldırmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır. Nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Öncelikle Android veya iOS cihazınız için TouchRetouch’un bir kopyasını indirmeniz gerekir. Pro sürümü için para harcamaya karar vermeden önce denemek için ücretsiz bir sürümü var.

Adım 1: TouchRetouch’ı açın ve yeni bir resim çekin veya Galerinizden bir tane seçin.

Adım 2: İstenmeyen nesneleri kaldırmak için bir araç seçin ve görüntülenen kaydırıcı ile aracın boyutunu ayarlayın.
Kement aracı, masaüstünüzdeki fotoğraf düzenleme uygulamaları gibi çalışır. Şahsen, daha hassas seçim yapılmasına izin verdiği için fırça aracının en iyisi olduğunu düşünüyorum. Mükemmel olmak zorunda değil, ama eğer gerçekten çok uzaksa, sonuçlar harika olmayacak.

touchretouch 2

(İsteğe bağlı) 3. Adım: Silgi aracıyla kırmızı seçim alanında ayarlamalar yapın.

Nesnelerin daha hassas seçilmesi, daha temiz bir son fotoğraf anlamına gelir.

Adım 4: Nesneleri fotoğraftan kaldırmak için Başlat düğmesine (Oynat düğmesi gibi görünür) basın.

Adım 5: Fotoğrafı koleksiyonunuza kaydetmek veya arkadaşlarınızla paylaşmak için disket simgesine dokunun.

Uygulama her seferinde mükemmel sonuçlar vermeyecektir, ancak dikkat edilmesi gereken bir şey, ilk kaldırma girişiminden sonra bile rötuş yapmaya devam edebilmenizdir.