Ana Sayfa Haberler Windows 10 Güncellemesi

Windows 10 Güncellemesi

0
Paylaş

Lisanslı windows 7, windows 8 ve 8.1 e sahip olan kullanıcılar bugünlerde bilgisayarlarını açtıklarında masaüstlerindeki sağ alt kısımda bulunan saatlerinin yanında küçük bir microsoft logosu ile karşılaştılar.

w10-1

Microsoft bir sürpriz yaparak lisanslı Windows7,Windows8 ve 8.1 kullanıcılarına Windows10 güncellemesini ücretsiz olarak verdi. Sizde eğer bu yazılımlardan birine lisanslı olarak sahipseniz yapmanız gereken işlemler oldukça basit.

Öncelikle sağ altta bulunan küçük windows simgesine sağ tuş ile tıklayıp en üstte bulunan “Windows 10’u Alın” seçeneği ile ya da doğrudan sol tuş ile tıklayarak kayıt ekranına ulaşıyoruz.

w10-2

Daha sonra karşımıza gelen mavi ekranda sol altta bulunan “Ücretsiz yükseltmenizi rezerve edin” seçeneğine basıyoruz ve kayıt ekranına ulaşıyoruz. Çıkan ekranda bir mail adresi ile kayıt oluyoruz. Daha sonra bu ekrana ulaşıyoruz.

Bu işlem ile microsofttan ilgili güncelleştirme hakkında randevu almış oluyoruz. Ve sıramızı bekliyoruz. İşlemler günü geldiğinde kendiliğinden başlayacak ve tam olarak güncelleştirmeye hazır olduğunda microsoft bize güncelleştirmeler hazır şeklinde mail göndererek uyaracak.

w10-3

 

Randevu işlemleri 1-2 ay erken başladı ancak Windows 10 un çıkış tarihi 29 temmuz olarak açıklandı. Güncelleştirme işlemleri de muhtemelen ağustos ayı içerisinde başlayacaktır.

Windows 10 un Sistem Gereksinimi olarak minimum 1 GHZ işlemci, 32 bit işletim sistemi için minimum 16 GB kullanılabilir alan, 1GB RAM, 64 bit işletim sistemi için ise minimum 20 GB kullanılabilir alan ve 2 GB RAM gerekiyor.

Bu güncelleme ile kullanıcılarına ilk defa ücretsiz update hakkı veren microsoft mobil ve bilgisayar sistemleri toplamında Windows10 u 1 milyar kullanıcıya ulaştırmak istiyor.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.