Günümüz internet ağ teknolojisi dünya üzerinde neredeyse vaz geçilmez hale geldi. Gelişim gösteren ağ teknolojisinde modem firmaları da sürekli yeni modem üretimlerine hız kesmeden devam ediyor. Firmalar kendi aralarında neredeyse rekabet halinde. Günümüz piyasasında bir çok modem firmasında olduğu gibi zyxel firması yeni ürününü tanıtmaya başladı. ZYXEL’in yakın zamanda dikkat çeken bir ürünü ise zyxel LTE4506 Homespot olarak piyasaya sunuldu. Bu ürün Zyxel LTE4506 modem 4.5/LTE router olarak tanıtılıyor.

Aşağıdaki makalemizde zyxel’in yeni sunduğu LTE4506 Homespot ürününü inceleyeli.

Zyxel LTE4506 homespot kablosuz teknolojisi sayesinde kullanıcılarına yüksek internet hızı sunuyor. Cihaz üzerinde Özellikle mobilde 2G, 3G ve 4.5G (LTE CAT 6) destekleriyle yüksek veri transferi sunan cihaz, kablosuz bağlantıya kıyasla  kablolu bağlantılarda çok daha yetenekli görünüyor.

resim2 2

 

 

Zyxel LTE4506 Homespot ile kurumsal firmalarda oldukça memnun kalacak gibi görünüyor. Birden fazla bilgisayarın internet ağını kullandığı noktalarda ürün özelliği olarak 32 farklı cihaza hizmet verebiliyor. Bu bakımdan kişisel kullanımdan ziyade daha çok toplu alanlara yönelik geliştirilen ürün, bağlantı noktasında sınırları kaldırıyor. Bu da kullanıcılarını oldukça memnun ediyor.

Peki Zyxel LTE4506 Homespot hızları ne kadar?  Bu surumuzun yanıtına ulaşalım.

Firma üzerinden LTE4506 HomeSpot 4G/LTE router için yapılan hız testlerinde indirme ve yükleme durumlarıda ortaya çıkıyor. LTE4506 HomeSpot 4G/LTE router ile indirme yönünde alınan hız değeri 40Mhz bant genişliği 300Mbs ve yükleme alanında ise 20Mhz bant genişliğinde 50Mps hız sunan LTE4506 Homespot ile oldukça güçlü ve yüksek internet imkanına sahip olabiliriz.

resim 3

 

Zyxel LTE4506 Homespot’yn kullanıcıyı tatmin eden bir diğer özelliği ise cihaz üzerinde gigabit Ethernet portu bulundurması. Bu özelliği sayesinde      wi-fi  desteği olmayan tüm cihazlardan ethetnet kablosu yardımı ile bağlantı sağlayabilir ve internet hızımızı düşürmeden kullanıma devam edebiliriz.