Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10 Etkinlik Geçmişinizi Silme

Windows 10 Etkinlik Geçmişinizi Silme

0
11858 teknik destek

 

Windows 10, etkinlik geçmişinizi tarama geçmişinden konum bilgilerine kadar hem bilgisayarınızda hem de bulut sisteme kaydeder. Microsoft depolanan tüm verileri görmeyi kolaylaştırır ve silmenize imkan sağlar. Microsoft ‘un hangi verileri depoladığını ve Windows 10 etkinlik geçmişinizi nasıl silebileceğimizi inceleyelim.

-Windows 10 Hangi Verileri Topluyor

Windows’un topladığı veriler;

1-Tarama geçmişi

2- Arama geçmişi

3-Konum verileri (etkinse)

4-Cortana sesli komutları

Microsoft Band aygıtını kullanırsanız, bu hizmet aracılığıyla toplanan tüm veriler de depolanır. Microsoft, sizin için yararlı olan konularla alakalı sonuçlar ve içerikleri sağlamak için bu verileri topladığını söylüyor.

-Windows 10 Etkinlik Geçmişini Silme

Microsoft‘un hangi verileri depoladığını ve nasıl silineceğini kolayca görebilirsiniz. Windows 10‘daki son etkinliklerinizi nasıl sileceğimizi görelim

Başlat menüsünden Ayarlar’ a tıklıyoruz

Gelen ekrandan Gizliliğe tıklıyoruz.

Ardından açılan sayfada Etkinlik Geçmişini tıklıyoruz.

11858 teknik destek

Sayfanın orta kısmında alt tarafta Etkinlik Geçmişini temizle seçeneğine tıklayarak Etkinlik Geçmişini temizleyebilirsiniz. Bu işlem ile kullanmakta olduğunuz hesabı temizleyebilirsiniz

Microsoft, 2018’de Windows 10’daki son etkinliklerinizi izleyen yeni bir Zaman Çizelgesi özelliği ekledi. Zaman çizelgesini ALT + Windows tuşlarına basarak görüntüleyebilirsiniz. Şu anda açık olan tüm pencereleri ve geçmişte açtığınız tüm dosyaları göreceksiniz. Bu etkinlik aynı hesapla kullandığınız tüm cihazlarınız arasında senkronize edilir, bu nedenle Windows etkinliğinizi kaydetmeyi istemiyorsanız, bu özelliği kapatmanız gerekir.

Kaydetme işlemini kapatmak için yine ayarlardan aynı Etkinlik Geçmişi bölümüne gelerek ‘Etkinlik Geçmişimi Bu Cihazda Depola kutucuğundaki tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca verilerinizin yine Microsoft’a gönderilmemesi için aynı sayfada yer alan ‘Etkinlik Geçmişimi Microsoft’ a Gönder’ kutucuğu işaretli ise kaldırarak bunu sağlayabilirsiniz.

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikMentalUP Nedir?
Sonraki İçerikGear S3 Frontier Nasıl Sıfırlanır

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.