Apple Watch Seri 5 her zaman açık bir ekrana sahip olan ve bunun ne fark yarattığını gösteren ilk Apple Watch’tur. Daha önce, Apple Watch’un yüzü bileğinizi kaldırana kadar karanlık kaldı. Şimdi bileğinize baktığınızda, hangi pozisyonda olursa olsun, saatin kaç olduğunu görebiliyorsunuz.

Screenshot 7

Apple Watch Seri 5 Özellikleri

Boyut: 44mm / 40mm
Ekran: 977 sq mm / 759 sq mm
Kalınlık: 10.7mm
İşlemci: 64-bit çift çekirdekli S5 işlemci
Kapasite: 32GB
Ekran: LTPO OLED Force Touch özellikli Daima Açık Retina ekran, 1000 nit parlaklık
Bluetooth: 5.0
Kablosuz: 802.11b / g / n 2.4GHz

Apple Watch’un size her zaman her zaman söyleyebileceği biraz aptalca geliyor, ancak şu anda en iyi akıllı saatler sıralamamızda Apple Watch Seri 5’in lider konumunu güçlendiren bu gibi güncellemeler . Başka yerlerde göze çarpan özellikler arasında, Apple Watch Seri 4’ü , EKG uygulaması da dahil olmak üzere yerleşik bir pusula ve Apple Watch deneyiminin hemen hemen her bölümünü iyileştiren watchOS 6 araçlarını bu kadar önemli yapan kalp sağlığı tanılama araçları bulunmaktadır .

Screenshot 3 3

Apple’ın  uyku takibi, diğer birçok akıllı saat ve fitness takip cihazında kullanılabilen ancak Apple’ın akıllı saatinde uzun süredir eksik olan bir Apple Watch 6 üzerinde çalıştığı bildiriliyor . Görmeyi umduğumuz diğer özellikler, nabız oksimetresi, zihinsel sağlık anormalliklerini (stres gibi) izlemenin yolu ve daha da iyi bir MicroLED ekran. Apple’ın tamamen yeni S6 yongasının yanı sıra pil ömrünü de geliştirmesi gerekiyordu. Ancak, Apple Watch 6’nın en az Eylül 2020’ye kadar gelmesi beklenmiyor.

Genel olarak önce ki sürümlere göre daha estetik daha hızlı ve daha kullanışlı üretilmiştir.

Piyasadaki hemen hemen her akıllı saati kullandım ve çoğunda her zaman açık ekranlar var. Ama bu sadece zamanı her zaman görebileceğiniz anlamına gelir  o kadar. Apple’ın her zaman açık ekran sürümü biraz ekstra.

Screenshot 4 4

Seri 5 size saatin kaç olduğunu göstermez. Devre dışı olduğunda, ekran saatinizin yüzündeki tüm bilgilerin daha karanlık bir sürümünü gösterir. Genellikle zamanla birlikte altı komplikasyona sahip olan Infograph Modüler saat kadranını kullanıyorum, bu yüzden en çok kullandığım uygulamalara (Egzersiz ve Mesajlar) ve hava durumu ve pil yüzdesi gibi bilgi parçalarına erişebiliyorum. Ekran karardığında hala hepsini görebiliyorum.

Screenshot 5 3

Bileğinizi düşürdüğünüzde neredeyse tamamen beyaz bir arka plana sahip olan neredeyse tamamen beyaz bir arka plana sahip olan Meridian gibi daha parlak saat yüzleri ile fark daha da keskin.

Ekranın ortam ışığı sensörü ortamınızın ne kadar parlak olduğunu algılayabilir ve kendisini buna göre ayarlayabilir, böylece ekran asla çok parlak veya çok karanlık olmaz.
Screenshot 6

Genellikle Apple Watch’ımı sabah kalktığım andan itibaren yatağa gitmek için çıkardığım zamana kadar giyerim – genellikle günde yaklaşık 16 saat. Daha eski saatler, özellikle Seri 3 ve Seri 4, bundan daha uzun sürebilirdi

Apple Watch Seri 5’in her zaman açık ekranı pil tüketiminden çok fazla gibi görünmüyor – en azından Seri 3’ün hücresel bağlana bilirliği o saatin ilk çıkışında olduğu kadar değil. 14 saat süren yeni saati, uygulama yükleme, Haritalar ve Pusulayı test etme, döngümü günlüğe kaydetme, Siri’ye çeşitli sorular sorma ve 3,75 mil koşuyu ve 2 mil yürüyüşü izleme gibi zorlu testlerden geçirerek ayrı antrenmanlarda yüzde 10’a düşmektedir.yani Pil geliştirmeleri o kadar da yapılmamış biraz daha geliştirilebilirdi.Genel olarak estetik ve şık görünüyor ve bütün ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

#hayatevesigar

#evdekal