Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp’tan Covid-19 Adımları

Whatsapp’tan Covid-19 Adımları

0

Whatsapp, dünyanın kullandığı insanların birbirleriyle iletişimini sağlayan sesli ve görüntülü arama yapılabilen, fotoğraf ve ses kaydı imkanı bulunan popüler bir sosyal medya uygulamasıdır.

Bu konuda mesai harcayan tek şirket Facebook değil. Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, vaka ve ölüm sayılarını gösteren interaktif bir bölüm ile beraber virüs ile ilgili haberlerin de yer aldığı corona virüsü odaklı bir internet sitesi oluşturmuştu.

Facebook uygulaması altında bulunan dünyadan birçok insanın kullandığı popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp salgın haline gelen virüs olan Covid 19 ile ilgili bilgiye ulaşılmasını sağlayan sayfayı yayına almasıyla önemli bir gelişme kaydedilmiştir.

İletilen mesajlar
Yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için mesajların iletilme biçimlerini sınırlıyoruz. İletilen mesajlar İletildi etiketiyle gösterilir. Bu sayede bu tür mesajları kolayca ayırt edebilirsiniz. Kullanıcılar arasında çok kez iletilen mesajlar çift ok simgesiyle gösterilir. İletme sınırları hakkında daha fazla bilgi detaylar yer almaktadır.

Aldığınız bilgilerin doğruluğunu kontrol edin
Duyduğunuz her şey doğru olmayabilir. Bu sebeple lütfen aldığınız mesajların doğru olup olmadığını değerlendirin. Mesajın kimden geldiğini bilmiyorsanız, içerdiği bilgilerin doğruluğunu güvenilir bilgi kontrolü kuruluşlarından tekrar kontrol etmenizi öneriyoruz. Yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek konusunda daha fazla bilgi için bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

Virüsün ortaya çıkışı

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

İlk olarak Çin’deki Wuhan kentinde görülen bu virüs dünyanın tamamına yayılma göstermiştir.Çok fazla ölümün ve vakanın tespit edilmesiyle harekete geçen Whatsapp yeni bir adım atarak kendini göstermiştir. Bu virüs yüzünden binlerce insan evinde durarak salgının sayılmasını engellemeye çalışmaktadır. Virüsü engellemek veya en aza indirmek adına ellerimizi sürekli yıkarak mümkün olduğunda temiz olmaya özen göstermemiz gerekmektedir.

Yeni bir güncelleme

Whatsapp’ı satın alan Facebook uygulaması dünyaya yayılan bu korona virüs ile ilgili yalan yanlış asparagas haberler için yeni bir güncellemeye gideceğini kamuya söylemişti.Gündemi oluşturan bu konu ile ilgili zaman harcayan uygulamalar arasında sadece facebook yer almıyor. ABD temelli bir şirket olan Microsoft dünyaya yayılan corona virüsle ilgili ölüm ve vakaları ortaya sunan bir bölüm açarak bu virüsle alakalı haberlerin bulunduğu bir internet sitesi oluşturarak çevreyi bilgilendirmişti.

Google

Bu tarz projeler ve yapılar üzerinde çalışan Google uygulamasının da corona virüsle ile ilgili kendine özgü platformunu oluşturması beklenmektedir. Güvenlikle ilgili ipuçları ve yararlı özellikler. Gizlilik ve güvenlik özelliklerini kişiselleştirin
WhatsApp, gizlilik ve güvenlik ayarlarınızı anlamanızı ve kişiselleştirmenizi kolaylaştırır. Daha fazla bilgi için gizlilik sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA