Ana Sayfa Destek Quizizz Nedir? Quizizz Hesabı Oluşturma

Quizizz Nedir? Quizizz Hesabı Oluşturma

0
11858 teknik destek

Quizizz Nedir? Quizizz Hesabı Oluşturma. Öncelikli olarak; Bu sorumuzun cevabını açıklayalım.

Quizizz günlük hayatta, işte veya eğitim içerisinde kullandığımız veya gerek duyduğumuz değerlendirme işlemini eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek için oluşturulmuş bir  web platformudur. Katılımcıları gruplar halinde değerlendirmelere katılabilmelerine imkân sağlamaktadır.

Dünyamızda olan CORONA virüs salgını nedeni ile Öğrenci, Öğretmen ve Firmalar tarafından tercih edilen bir platformdur.

Genellikle öğrenciler için ilgi çekici ve verimli bir uygulamadır test ve sınavları eğlenceli hale getirmesi özelliği ile öğrenciler bıkmadan zevk alarak sınav ve testlere katılabiliyor. Ancak  Şimdi quizizz hesabı nasıl oluşturulur? Sorumuzun cevabını alalım.

Quizizz Hesabı nasıl oluşturulur?

https://quizizz.com adresinden Quizizz sitesine erişim sağlamalısınız.Giriş yaptığınızda sizleri Quizizz ana sayfası kaşılayacaktır.

Henüz bir hesabımız yoksa sayfanın sol tarafındaki Sing up butonuna tıklayalım. Fakat Birlikte adım adım ilerleyerek quizizz hesabımızı oluşturalım.

Bizi karşılayan diğer bir ekranımız ise Don’t lose your progress;create a free account (ücretsiz bir hesap oluşturun) ekranı gelecektir.

Açılan sayfada dilerseniz Google hesabınızı veya mail adresinizi kullanarak üye olabilirsiniz. Biz mail adresimiz ile devam ediyoruz.

Kullandığımız mail adresini yazdıktan sonra Get started butonuna tıklayalım. Bizi karşılayan diğer bir sayfamız I’m using Quizizz (Quizizz kullanıyorum) ekranı olacaktır.

11858 teknik destek

Bu ekranda biz öğrencilerin yaptığı seçim as a student bölümü olacaktır. Ancak Kendimize yani öğrencilere ait olan bölümümüzü seçtikten sonra doğum tarihimizi ay ,gün, yıl olmak kaydı ile ilgili ekrandan doğru bir şekilde dolduruyoruz.

Sırasıyla aşamalarımızı adım adım takip ederek hesabımızı oluşturalım.

Bizden istenildiği gibi first name (isim)  Last name (soyadı)  ve password (şifre) bölümlerimizi kendimize yeni bir şifre belirleyerek dolduralım. Fakat Bu ekrandaki son işlemimiz Continue (Devam et) Butonuna tıklamak olacaktır. Bu buton’a tıklayalım.

Karşımıza gelen ekranda Hello What grade are you in? ( Merhaba Kaçıncı sınıftasın) sorusu ile karşılaşacağız.

 

Buradaki bölümde kendi sınıfımızı seçelim ve Done (Tamam) Butonuna tıkla. Bu işlemin sonrasında kendimize Quizizz hesabı oluşturmuş olacak. Aşagıdaki resimde kullanıcı adınız yazan kısımda kendi kullanıcı adımız yer alacak.

Dünyada içinde bulunduğumuz olumsuz koşullardan kaynaklı eğitim sürecimize ara vermeden ve eğitim hayatımıza uzaktan devam edebileceğimiz sağlıklı bir yöntem olacaktır.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikSkype Yeni Hesap Oluşturma Resimli Anlatım
Sonraki İçerikTeknosor Olarak Müşterilerimizin Akıllı Cihazlarına Nasıl Erişiyoruz?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.