WhatsApp UWP Uygulaması

WhatsApp UWP uygulaması kullanım detayları hakkında siz bilgilendirelim.

Bu nedenle, ilgilenen tüm kullanıcılar Microsoft Store’dan şimdi yükleme yapıldı.

Yeni harika işlevlerle dolu, genel olarak kullanılabilir ve ücretsizdir.

Birçoğunuzun WhatsApp uygulamasının hayranı olduğunuzu biliyoruz, bu yüzden oldukça iyi haberlerle geliyor.

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, şimdiye kadar Windows işletim sistemi için WhatsApp, masaüstü uygulamaları oluşturmak için web teknolojilerini kullanan Electron çerçevesine dayanıyordu.

WhatsApp UWP Yeni Güncellemesi

Masaüstü bilgisayarlara hizmet vermek için web uygulamanızı sıfırdan yeniden oluşturmanız gerekmeyeceğinden, bu daha az geliştirme çabası gerektiriyordu.

Bununla birlikte, bazen nispeten düşük performans ve tutarlılık sorunlarına yol açtığı da bilinmektedir.

Bunu düzeltmek için WhatsApp, Evrensel Windows Platformu (UWP) tabanlı yeni bir Windows uygulaması üzerinde çalışıyor.

Ve şimdi uygulama beta durumundan mezun oldu. Genel olarak Microsoft Store’dan ilgilenen tüm Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

İLİŞKİLİ: Whatsapp web nedir

WhatsApp UWP İle İlgili Yeni Gelişmeler

WhatsApp geliştiricileri, Windows için WhatsApp UWP uygulamasının artık genel olarak sorunsuz çalışıyor. Çünkü vurguladıkları yakın tarihli bir destek makalesi aracılığıyla bunu duyurdular.

Şirket tam olarak UWP’den yararlandığını söylemedi. Yeniden canlandırılan uygulamayı oluşturmak için kullanılan yerel teknolojilere atıfta bulundu.

Aynı kaynağa göre, çerçeveler arasında geçiş yapmanın avantajları şunlardır:

Artan güvenilirlik ve hız

Masaüstü işletim sistemi için optimize edildi.

Telefonunuz çevrimdışıyken bile bildirim ve mesaj almaya devam edin.

WhatsApp UWP İle İlgili Yeni Gelişmeler

Tamamen doğru olmak gerekirse uygulanması gerekenler. Yerel Windows teknolojilerine geçiş göz önüne alındığında, şirket tarafından açıklanan ilk iki seçenek gerçekten verilmelidir.

Ancak üçüncüsü, Windows işletim sistemi için WhatsApp’ın artık her zaman telefonunuza bağlı olmanız gerekmeyen bağımsız bir uygulama olarak çalışabileceğini doğruluyor.

WhatsApp kullanıcıları, yukarıda belirtilen işlevselliğin diğer bazı platformlar için de lanse edildiğini kesinlikle bilecektir.

Hala Beta’dayken, WhatsApp uygulamasına oldukça hızlı bir şekilde yeni özellikler getiriyordu. Bunların arasında mesaj tepkileri, daha iyi sohbet filtreleri, sesli notlarda iyileştirmeler ve bir kez içerik görüntüleme vardı.

Yazının başında da söylediğimiz gibi Windows için yeni WhatsApp, Microsoft Store’dan vardır.

İLİŞKİLİ: Whatsapp Mesajları Planlama

Çünkü WhatsApp’ın yerel bir macOS uygulamasının da geliştirilmekte olduğunu onayladığını ve ilgilenenlerin beta sürümüne kaydolabileceğini unutmayın.