• WhatsApp yakında zamanda, kullanıcıların hesaplarını aynı anda birden fazla cihazda kullanabilmelerini sağlayacak özelliğin geliştirmesini tamamlamayıp duyurmaya hazırlanıyor.
  • Facebook‘un sahip olduğu anlık sesli ve görüntülü görüşme ve mesajlaşma uygulaması, şu anda hem Android hem de iOS platformlarında bu özelliğin geliştirilmesi üzerinde çalışıyor.
  • Bu özelliğin, kullanıcıların sohbet geçmişlerini cihazlar arasında senkronize etmesine de izin vermesi bekleniyor.

WhatsApp, kullanıcıların birden fazla cihazda tek bir hesabı kullanmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Şu anda, WhatsApp‘ı birden fazla cihazda kullanmanın tek yolu WhatsApp Web.

WABetaInfo editörlerine göre, bu özellik, kullanıcıların aynı hesabı, aynı anda dört (farklı) cihazda kullanabilmesine izin verecek. Facebook‘un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması şu anda hem Android hem de iOS sürümlerinde bu özellik için arayüz geliştirmeye çalışıyor. Bu özelliği kullanmaya başlamak için, kullanıcıların önce sohbet geçmişlerini aktarmaları gerekecek. Sohbet geçmişinizde kopyalanacak çok fazla veri olabileceğinden, başka bir cihazda oturum açma işlemine başlamadan önce bir Wi-Fi ağına bağlanmanız gerekecek.

WhatsApp Ayni Anda Dort Cihazda Kullanilabilecek 1

Telefonunuzun internete bağlı kalmasını gerektiren şu anki WhatsApp Web özelliğinin aksine, gelen özellik ile telefonunuzun her zaman internete bağlı olması gerekmeyecek. Yeni bir mesaj aldığınızda, sohbet geçmişiniz platformlar arasında senkronize edilecek. WABetaInfo ayrıca, bir kullanıcı bir cihazı her eklediğinde veya kaldırdığında şifreleme anahtarının değiştirileceğini öne sürüyor.

Özellik şu anda geliştirilme aşamasında olduğundan, herkesin kullanımına sunulması aylar sürebilir.