Ana Sayfa Haberler Whatsapp Mesajları Planlama

Whatsapp Mesajları Planlama

0
11858 teknik destek

Whatsapp uygulamasında artık Whatsapp Mesajları Planlama yapılabiliyor. Yazımızda bununla ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz

 

Uzun zaman önce telefonlarda Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamaları yoktu. Sadece telefonlarda mesaj bölümü kullanılıyordu. Günümüzde ise WhatsApp başta olmak üzere birçok mesajlaşma uygulaması bulunmakta. Hal böyle olunca da eskiden kullanılan SMS tarihe karıştı diyebiliriz.

Günümüzde WhatsApp, sadece bir mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmadığını belirtelim. Bununla birlikte görüntülü sohbet ve arama seçenekleri sunuyor ve göz hassasiyeti olanlar için karanlık mod opsiyonuna sahip. Bunun yanı sıra iş hayatında da oldukça büyük bir yer kaplamakta.

Mesaj planlaması, WhatsApp için olması gereken önemli bir özellik. Kullanıcılar bazen doğum günleri, özel günleri planlamak ister, bazıları ise önemli bir işi iletmek için gece mesaj atmak yerine sabah ilk uygun zamanda göndermek ister. Yine de bunu sabah erkenden kalkıp yapmak zorunda değilsiniz. Mesajı istediğiniz saatte yazıp göndereceğiniz saate planlayarak ayarlayabilirsiniz. Bu özellik, resmi olarak WhatsApp uygulamasında olmasa da Android ve iOS cihazlarınızda kolaylıkla halledebileceğiniz bir durum. Şimdi bunu nasıl gerçekleştireceğimize bakalım.

11858 teknik destek

Android Cihazlar İçin Whatsapp Mesajları Planlama;

Android cihazınızda WhatsApp mesajlarınızı planlamak istiyorsanız üçüncü taraf uygulamalarından yardım almanız gerekmektedir. Tabi bu tarz uygulamalar her zaman güvenilir olmayabiliyor ya da sizlerden bu işlem için belirli bir ücret talep edilebilir. Android cihazınızda WhatsApp mesaj planlama işlemi için öncelikle Play Store’dan SKEDit uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamaya kaydolup giriş yaptıktan sonra WhatsApp’ı seçin ve gerekli izinleri verin. Sonrasında SKEDit uygulamasına girip alıcıyı ekleyerek saati, günü ve mesajı belirlemeniz gerekecek. Sonrasında gereken onayları verin.

Whatsapp Mesajları Planlama

iOS Cihazlar İçin Whatsapp Mesajları Planlama;

Android cihazların yanı sıra iOS cihazlarda WhatsApp mesaj planlama daha avantajlıdır. Bunun nedeni ise ekstra bir uygulamaya gerek olmamasından kaynaklanmakta. Siri kısayolları sayesinde WhatsApp’ta mesaj planlama oldukça kolay.

Öncelikle iOS cihazınızdan kestirmelere girmeniz ve alt kısımdan otomasyona tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekrandan “Kişisel Otomasyon Oluşturun” seçeneğine basın ve “Günün belirli bir saati” butonuna basın. Otomasyon için gün ve saat belirleyin. Sonrasında arama çubuğuna metin yazıp tıklayın ve göndermek istediğiniz mesajı yazın. + simgesine dokunun ve arama çubuğuna WhatsApp yazın. İşlemler kısmında beliren “WhatsApp ile Mesaj Gönder” butonuna basın ve Alıcıyı seçin. İşleminiz bu kadar.

Ayrıca istediğiniz an gelecekte göndermek istediğiniz bir mesajı oluşturabilir ve göndermeniz gereken an geldiğinin de bildirim alabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
2018 Oylamalar · 2018 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikPC ve Mac’te uzamsal ses nasıl açılır?
Sonraki İçerikPodcast Nasıl Yapılır

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.