WhatsApp Sohbetleri Android’den iOS’a Aktar, nasıl mı?

Geçen ay WhatsApp, kullanıcıların  sohbetlerini İOS’tan Android‘e aktarmalarını sağlayan bir özelliği kullanıma sundu . Ancak, bunun tersi işe yaramadı. Şirket, nihayet kullanıcıların sohbetleri Android’den iOS‘a aktarmasına izin veren bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar bir süredir bu özelliği talep ediyor. Bununla, kullanıcılar nihayet sohbet geçmişlerini eski Android telefonlarından iPhone‘larına taşıyabilirler.

Bu işlemin Android’den iOS‘a benzer şekilde çalışması, yani her iki telefonu bir USB-C – Yıldırım kablosu kullanarak bağlaması muhtemeldir. WABetaInfo tarafından bildirildiği gibi, İOS’a taşı bu prosedür için gerekli olacak gibi görünüyor. Umarım, WhatsApp bu özelliği bu sefer tam olarak alır. iOS’tan Android‘e geçişi en son uyguladıklarında, özellik yalnızca Samsung akıllı telefonlarda kullanılıyordu.

WhatsApp Sohbetleri Android’den iOS’a Aktar?

Ancak, henüz geliştirme aşamasında olduğu ve yalnızca gelecekteki WhatsApp güncellemelerinde kullanılabilecek olduğu için bu özelliği yakında görmeyi beklemeyin. Önceden, kullanıcıların bu geçiş için başka uygulamalara başvurması gerekiyordu , ancak bunların tümü ücretli hizmetlerdi. Artık, Google’ın Android Kurulum Sihirbazında yerleşik olarak bulunan “Veri Aktarım Aracı” sayesinde, bunun gibi taşıma işlemleri mümkün. Bu araç, uygulamaları ve dosyaları bir telefondan diğerine, hatta bir iPhone’a kopyalar.

WhatsApp Sohbetleri Android'den iOS'a Aktar?

WhatsApp sohbetlerini iOS’tan Android’e nasıl aktarırım?

Sorumluluk Reddi: Sohbet aktarma işlemi şimdilik yalnızca iOS ve Samsung akıllı telefonlarda kullanılır. WhatsApp, sohbeti Android’den iOS’a veya tam tersine aktarmayı daha da kolaylaştıracak kendi uçtan uca şifreli bulut yedeklemesi üzerinde bile çalışıyor.

1. Samsung telefonunuzu USB-C – Yıldırım kablosu (veya herhangi bir adaptör kullanarak) kullanarak iPhone‘unuza bağlayın.

2. Samsung Smart Switch uygulamasını açın ve istendiğinde uygulamadaki talimatları izleyin.

3. Yeni Samsung telefonunuzda görüntülenen QR kodunu iPhone‘unuzu kullanarak tarayın .

4. Başlat’a basın ve işlem tamamlanana kadar bekleyin.

5. Kurulumu tamamlamak için Samsung telefonunuzdaki adımları izleyin.

6. WhatsApp‘ı açın, iPhone’unuzda kullandığınız telefon numarasıyla oturum açın ve “ İçe Aktar ”a dokunun.