Huawei, Mate 40 serisinin yeni cihazlarıyla birlikte, aynı zamanda bu cihazlarda kullanabileceğiniz oldukça dikkat çekici yeni aksesuarlarını da tanıttı. Bu aksesuarlardan birincisi M-Pen 2 adını taşıyan kalem. Bu kalem, yeni cihazlarının yanı sıra Huawei’nin tabletlerinde de kullanılabilir durumda. 4096 basınç seviyesini destekleyen bu kalem, 10 saat boyunca sürekli olarak yazı ve çizim için kullanılsa bile 40 gün pil ömrü sunabiliyor. Kablosuz olarak şarj edilebilme özelliği olan bu kalem, 5 dakikalık şarjla 2 saatlik kullanım imkânı sunuyor. M-Pen 2 kalemin Avrupa’da 99€ karşılığında satılacağını söyleyelim.

Huawei M Pen 2

Mate 40 serisiyle birlikte tanıtılan bir diğer yeni aksesuar ise otomobiller için hazırlanan 50W destekli kablosuz şarj cihazı. Bu cihazın üzerinde, telefonun sabitlenmesini kolaylaştıracak bir aparat da bulunuyor. Otomobiller için tasarlanan bir diğer aksesuar ise 66W destekli kablolu şarj cihazı. Bu şarj cihazı sayesinde Mate 40 Pro kullanıcıları otomobillerinde bile, Huawei firmasının şimdiye kadar sunduğu en yüksek şarj hızına ulaşabilecekler.

indir

Tanıtılan cihazlar arasında bulunan bir diğer aksesuar ise 66W hızlı şarj desteğine sahip powerbank cihaz olan Huawei 12000. SuperCharge olan powerbank, adından da anlaşılacağı üzere 12000 mAh pil kapasitesine sahip.

huawei supercharge 66w car charger 221020

Huawei Mate 40 serisi için tanıtılan en son ve en dikkat çekici aksesuarlardan biri de Ring Light Case adındaki kılıf. Bu kılıfın arka kısmında, açılabilir bir halka monte edilmiş durumda. Bu halka açıldığında en karanlık ortamlarda bile selfie çekebileceğiniz aydınlatma sunuyor. Sadece Mate 40 Pro modelleriyle uyumlu olan bu kılıf, telefon tarafından kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Siyah, Beyaz ve Gümüş renk seçenekleri bulunan Ring Light Case‘in, Avrupa’da 69€ karşılığında satılacağı belirtildi.