Ana Sayfa İnternet VPN’i Güvenli Yapan Nedir

VPN’i Güvenli Yapan Nedir

0

İnternete düzenli olarak giriyorsanız, güvenilir bir VPN satın almak mantıklı bir karardır. Peki Teoride VPN‘ler saldırıya uğrayabileceğine göre, güvenli VPN yapan nedir?

Bence VPN’in saldırıya uğrayıp uğramayacağını merak etmek yerine, potansiyel saldırganların hangi verileri bulacağını düşünmelisiniz. Ardından En iyi VPN programları için kıs bir araştırma yapabilirsiniz.

VPN, Yalnızca çevrimiçi gizliliğinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda bağlantınızı da güvence altına alabilir. Ek olarak, çok çeşitli bağlantı sorunlarının üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Örneğin, bir çevrimiçi oyun meraklısıysanız, coğrafi kısıtlamaları aşmak, paket kaybı yüzdesini azaltmak ve hatta oyun içi ping’i iyileştirmek için kullanabilirsiniz.

Ancak, yapamazsınız veya daha iyisi, çevrimiçi gizliliğinizi ele almaya gelince kimseyi denememelisiniz.

VPN’i Güvenli Yapan Nedir?

VPN alanında birkaç güçlü firma vardır ve bunların her biri doğal olarak, müşteri tabanı olan metaforik pastanın en kalın dilimini ister.

Size bunu söylememizin nedeni, hiçbir kalenin gerçekten aşılmaz olmamasıdır. Yani VPN’ler bile aşılmaz değil. Bu nedenle, satın almadan, kullanmadan ve rastgele VPN seçiminizi yapmadan önce, birkaç adım geriye gidin ve aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Günlük kaydı politikası nedir?
  • Kişisel verileri çok uzun süre saklıyorlar mı?
  • Gerekirse kişisel verileri üçüncü şahıslarla hiç paylaştılar mı?
  • Hizmetlerine arka kapı kuran herhangi bir şey var mı? Varsa ne tür veriler topluyorlar?
  • Çevrimiçi gizliliğimi güvende tutacaklar mı?

Ne kadara mal olduğu gibi önemsiz şeyleri düşünmeyin bile. Eğer mahremiyetinizi gerçekten önemsiyorsanız, ona her ay biraz fazla ödeme yapabilirsiniz.

İşte şey. Pek çok müşteri bunları zaten dikkate alıyor. Göz ardı edilmemesi gereken başka bir şey daha var ve bu yüzden onu uzun süre tuttuk çünkü basitliği açısından çok özel.

VPN’ler Saldırıya Uğrayabilir Mi?

Söz konusu senaryonun ciddiyeti oldukça endişe verici olsa da, sorunun sizi gerçek anlamından uzaklaştırabileceği konusunda ısrar ediyoruz. Kısa tutmak için, size açıkça söyleyeceğiz: evet, bir VPN saldırıya uğrayabilir.

Ancak, buradaki noktayı kaçırıyorsunuz. Bir VPN’in saldırıya uğrayıp uğramayacağını merak etmek yerine (cevabı size daha önce söylemiştik), şunu düşünmelisiniz:

VPN saldırıya uğrarsa (ne zaman), saldırganlar müşterilerde ne bulacak?
Daha da basitleştirmek için:

Bilgisayar korsanları, saldırıya uğramış VPN sunucularında hangi kişisel verileri bulacak?
Her şeyi gerçekten farklı bir ışık altında tutuyor, değil mi?

Şimdi bunu biraz açıklığa kavuşturduğumuza göre, önemli olan şey hakkında konuşalım. VPN gerçekten saldırıya uğrarsa, failler kişisel bilgiler, ödeme ayrıntıları, şantaj yapmak ve sizden zorla para almak için kullanabilecekleri şeyler gibi belirli şeylerin peşine düşer.

Şimdi orijinal setimizdeki ilk soruya geri dönelim: günlük kaydı politikası nedir?

Belki bunu hiç fark etmediniz, ancak bir VPN’in kayıt politikası, saldırıya uğramış olmasının (sizin ve müşterileri için) önemli olup olmadığı arasındaki tüm farkı yaratır.

Bunu göz önünde bulundurarak, mükemmel, hacklenmeye karşı korumalı VPN aramak yerine, belki biraz daha aşağıya bakabilir ve tüm bu sıfır günlük hizmetlerini görebilirsiniz.

Bu hizmetlerin, çevrimiçi ortamda nerede olduğunuzla ilgili sessiz kalmanın ötesinde daha fazlasını sunduğunu unutmayın.

Örneğin, hepsi İnternet kapatma anahtarlarıyla birlikte gelir. Bu araçlar, VPN’inizin kesilmesi durumunda bağlantınızı keser, böylece herhangi bir veri sızdırmazsınız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA