Tom Tom marka navigasyon cihazlarda yazılım ve harita güncelleme işlemleri nasıl yapılır sizler için derledik.

İşlemlerimize www.tomtom.com/getstarted adresine giderek başlıyoruz. Daha sonra açılan sitede ülke seçimimizi yapıyoruz.

tomtom-1

Ülke seçimimizin ardından açılan sitede “Başlayın” butonuna tıklıyoruz.

tomtom-2

Bu adımdan sonra karşımıza çıkan ekranda “MyDrive Connect’u İndirme” butonuna tıklıyoruz.

tomtom-3

Bu işlemin ardından bilgisayarımıza bir setup dosyası inecektir. Bu dosyayı çalıştırarak bilgisayarımıza gerekli programı kuruyoruz.

My Drive Connect programı çalıştığında programın alt kısmında bulunan My Drive Connecti Kullanmaya Başlayın butonuna basıyoruz ve bu aşamadan itibaren navigasyonumuzu herhangi bir USB portu üzerinden bilgisayarımıza bağlıyoruz.

tomtom-4

Program, navigasyonumuzu okuduğunda karşımıza “Tom Tom Kullanıcı Hesabı Giriş” ekranı ve eğer bir hesabınız yok ise kullanıcı hesabı oluşturabileceğiniz “Tom Tom Kullanıcı Hesabı Oluşturekranı gelecektir.

Eğer kullanıcı hesabınız yok ise kullanıcısı hesabı oluştur linkine tıklayıp hesap oluşturuyoruz.

tomtom-5

tomtom-6

Kullanıcı hesabı oluşturma işleminin ardından bu hesaba giriş yapıyoruz. Bu esnada Tom Tom My Drive Connect, cihazınızın modelini de okuyacaktır.

tomtom-7

Program arayüzü tamamen açıldığında, var olan güncellemeler karşımıza gelecektir. Bunun dışında satın aldığımız güncellemeyi etkinleştirmek isterseniz de alt kısımda bulunan “Bir Etkinleştirme Kodu Girin” bölümünden tuşlama yaparak satın aldığımız güncellemeyi etkinleştirebiliyoruz.

tomtom-8

Tom Tom‘un bize sunduğu güncellemeleri yüklemek için öncelikle “Güncelleştirmeleri Görüntüle” menüsüne basıyoruz.

tomtom-9

Karşımıza çıkan güncellemelerden seçerek “Güncelle Seçili” butonuna basıyoruz. Daha sonra karşımıza gelen uyarı ekranlarına gerekli onayları da vererek güncelleme işlemini başlatıyoruz.

Güncelleme işlemi bitene kadar navigasyonumuzun bağlantısının kesilmemesine dikkat etmemiz gerekiyor. Herhangi bir bağlantı kesilmesi durumunda navigasyonumuzun işletim sistemi ve içerisinde bulunan diskler zarar görebilir.

tomtom-10

1 Yorum

  1. Harita olan sd card kaybetim kutuda cikan katolak ta harita guncelleme sifrem var yeni kart alsam bu sifre uzerinden card icerisine harita yuklemesi yapa bilirmiyim.