En havalı sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchat, benzersiz özellikleri nedeniyle geniş bir kitleye sahiptir.

Snap Maps ayrıca şehirde meydana gelen olayları kontrol etmek ve dünyanın her yerinden anlık görüntüleri ve hikayeleri kontrol etmek için de kullanılabilir.

Not: Snap Map‘i kullanmak için, özelliğin gerçek zamanlı konumunuzu alabilmesi için önce akıllı telefonunuzda konum hizmetlerini etkinleştirmemiz gerekir.

Snapchat uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesinde bulunan Bitmoji simgesine dokunun.

Gelen sayfayı aşağı doğru kaydırdığınız da Haritaya Yapış sekmesini göreceksiniz. İzin ver butonuna dokunun.

Yine Snapchat’in Snap Map‘in konumunuzu almasına izin vermek için izin ver butonuna dokunun.

Artık Snapchat Haritasını ve arkadaşlarınızın yerini Bitmojis olarak göreceksiniz.

Screenshot 2 1

Şimdi ekranın sol alt köşesindeki durum düğmesine ve ardından gidelim butonuna dokunun.

Kullanılabilir seçeneklerden bir avatar seçin ve Anlık Harita’da durumunuz olarak ayarlayın.

Screenshot 3 1

Snapchat  konumunuz artık Snap Map‘deki tüm arkadaşlarınız tarafından görülebilir.

Şehirde meydana gelen çeşitli anıtları ve diğer etkinlikleri Anlık Harita’da görüntüleyebilirsiniz. Snap Map üzerinde konumunuzu kimlerle paylaşmak istediğinizi de seçebilirsiniz.

Konumunuza kimlerin baktığına ilişkin anında bildirim almazsınız, ancak haritaya ekleme ayarları aracılığıyla her zaman öğrenebilir ve konumunuzu kimlerin görüntülediğini kontrol edebilirsiniz. Ancak, konumunuzu kimseyle paylaşmak istemiyorsanız, sadece hayalet modunu etkinleştirebilirsiniz.

Eh, Snap Map’deki Bitmoji‘lerine dokunursanız insanlar herhangi bir bildirim almazlar. Sadece kişiyle bir sohbet penceresi açar.

Snapchat Haritası çoğu zaman insanların doğru konumlarını gösterir. Ancak, bir kullanıcı uygulamayı son birkaç saat içinde açmamışsa, büyük olasılıkla yanlış olabilir.

Snapchat’in Snap Map konumu 8 saatlik bir süre boyunca görülebilir. Bir kişi konumu sekiz saat içinde güncellemediyse, konumu Snap Map‘ten kaybolur. Harita ayrıca bir kişinin konumunu en son ne zaman güncellediğini de gösterir.