Xiaomi son dönemin dikkat çeken akıllı telefon modellerinden birisi olan Xiaomi Mi Mix Flex tanıtıma bu yıl ya da gelecek yıl çıkar. Samsung’un bu alanda yoğun çalışmaları bulunmaktadır.  Mobil dünyasında taklit edilen konumuna gelen Çinli şirketler bu alanda yeni bir sürpriz yapar. Çerçevesiz telefon üretiminde büyük adımlar atan firmanın katlanabilir telefon olasılığı da yüksek olur. Hazırlanan Xiaomi Mi Mix Flex konsept video bir hayli ilgi çekmektedir.

Xiaomi Mi Mix Flex cihaz tam ortadan katlanabilen telefonda arkada 3 kamera yer alıyor. Ön kamera ise kasa içerisinde yer almaktadır.

mi2

Xiaomi Mi Mix Flex’in olası teknik özellikleri;

Parmak izi tarayıcısı

Ultrasonik sensör

6.2 inç QHD OLED ekran

6/8 RAM ve 128 GB dahili hafıza

Qualcomm Snapdragon 855 yonga seti

Kamera ise Ön kamerada 25 MP olması gerek. ve üçlü kamera ise 20 MP , 16 MB , ve 8 MP üçlü kamera tasarımı olarak beklenmektedir.

IP68 sertifikalı olarak Su ve toza dayanıklı olması

Görsel anlamda ise parlak renklere siyah, mavi ve kırmızı olur.

Görsellerden de görüntülediğimiz kadar metal camdan olması bekleyin.

Modelin en göze çarpan özelliği isse çerçevesiz olma özelliğidir. Ekranı daha da geniş bir şekilde görmeye olanak sağlayan ürün bu sayede özellikle oyun oynayan kişiler için daha çok ilgi çekecektir. Katlanabilir özellikten dolayı ergonomik bir yapıya sahip olur.

Xiaomi Mi Mix Flex için konsept videolar hazırlanmasına rağmen fiyat ile ilgili Çinli firmalar herhangi bir bilgi vermemişlerdir. Çünkü fiyat ise merak uyandırmaktadır. Yaklaşık fiyat aralığının ise ürün tanıtımı tarih bilgisi netleştikten sonra bildirileceği düşünülmektedir.