Ana Sayfa Destek Twitter’dan Nasıl Video İndirilir?

Twitter’dan Nasıl Video İndirilir?

0
Paylaş
Twitter’dan Nasıl Video İndirilir?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da, bir kullanıcı tarafından anlık olarak paylaşılan bir videoyu indirmek istediğiniz yapmanız gereken işlemleri sizler için derledik.

 

Twitter üzerinden video indirme işleminin 2 farklı yöntemi bulunuyor. Bunlardan birincisi hakkında bilgi vermek gerekirse:

Twitter’dan Nasıl Video İndirilir?

  • İlk yöntemimiz, doğrudan internet tarayıcısı üzerinden video indirme işlemi. İşlemlere, indirmek istediğimiz içeriğin ilgili tweet URL’sini kopyalayarak başlıyoruz. Bunun için Twitter’da indirmek istediğimiz tweet’in sağ üst tarafında yer alan ok () işaretine tıklıyoruz ve açılan menü listesinde Tweet’in bağlantı adresini kopyala menüsüne basıyoruz.
  • Sonrasında ise http://twittervideodownloader.com adresine giriyoruz. Karşımıza çıkan URL kutucuğuna bu linki yapıştırıyoruz ve ardından Download butonuna basıyoruz. Bu işlemin ardından açılan sayfanın hemen altındaki Download tuşuna yeniden tıklıyoruz ve video indirme işlemini başlatıyoruz.

Tarayıcı eklentileri

Twitter üzerinden video indirebilmenin bir diğer yöntemi ise tarayıcı eklentileri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Mozilla Firefox tarayıcı üzerinde oldukça başarılı şekilde çalışan video indirme eklentisi sayesinde, indirmek istediğiniz bir Twitter videosunu, ilk yönteme göre çok daha basit bir şekilde indirebiliyorsunuz. Yakın bir döneme kadar Google Chrome üzerinde de çalışan bu eklenti, kısa bir süre önce Google Chrome üzerinden kaldırıldı. Kişisel veri koruma işlemine yönelik geliştirildiğini düşündüğümüz bu tutum, yakın zamanda diğer tarayıcılarda da karşımıza çıkabilir. Ancak şimdilik Mozilla Firefox üzerinde başarılı şekilde çalışan bu eklentiyi aşağıdaki adresten edinebilirsiniz.

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/twitter-video-downloader/?src=search

Video İndirme Uygulamaları

 

Son yöntem olarak sunabileceğimiz Twitter video/gif indirme uygulamaları, akıllı cihazlarda gerçekten büyük bir konfor sağlıyor. Tarayıcı eklentilerini kullanamadığınız ve video URL kopyalama işlemlerinin zaman aldığı bu cihazlarda, video indirme uygulamaları kullanarak Twitter’dan video indirebilirsiniz. Google Play Store üzerinde yer alan, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.techmix.twdownloader&hl=tr uygulaması sayesinde Twitter’da yer alan video ve GIF içeriklerini oldukça hızlı bir şekilde akıllı telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.