Facebook’ta Geçici Olarak Hesabı Dondurma (Resimli Anlatım)

Bu makalemizde, Facebook’ta hesap dondurma işlemini ekran görüntüleri ile birlikte anlatacağız. Facebook tarafından bildirim, mesaj almaka istemiyor ve bir süre sosyal medya kullanmaya ara vermek istiyorsanız, hesabınız bir süreliğine dondurabilirsiniz. Bunun için hesabınıza giriş yapabilmeniz gerekiyor; giriş yapamadığınız hesap için dondurma işlemi yapamazsınız.

Aşağıdaki işlemleri uygulayarak, Facebook hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz. İşlemleri mobil uygulama üzerinden anlatacağız. Bilgisayardan işlem yapıyorsanız, aynı menüleri takip ederek hesabınızı dondurabilirsiniz.

  • Öncelikle uygulama üzerinden (≡)   sembolüne tıklayınız.
  • Açılan pencerede alt kısımda Ayarlar ve Gizlilik bölümünden Ayarlar seçeneğine tıklayınız.

Facebook’ta Geçici Olarak Hesabı Dondurma 2

  • Gelen pencerede Kişisel Bilgilerim menüsüne tıklayınız.
  • Gelen pencerede Hesabı Yönet menüsü üzerinden ilerleme yapınız.

Facebook’ta Geçici Olarak Hesabı Dondurma 3 Facebook’ta Geçici Olarak Hesabı Dondurma 4

  • Hesabı Yönet bölümünden Dondur seçeneğine tıklayınız. Bu bölüme giriş yapıldığında, Facebook sizden şifrenizi isteyecektir. Geçici olarak hesap dondurma işlemi için Facebook şifrenizi girdikten sonra neden hesabınızı dondurmak istediğiniz ile ilgili açıklama yapmanız istenecektir. Hesap dondurma nedeniniz seçenekler içerisinde yok ise Diğer seçeneğine tıklayınız ve Facebook hesabınızı dondurma nedeninizi yazıp, Hesabı Dondur butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz..