Tweet Kaydetme Nasıl Yapılır ? Tweet Kaydetme. Son zamanların fenomeni olan bir çok sosyal medya hayatımızın bir parçası oldu.

Fakat Zamanımızın neredeyse büyük bir kısmını sosyal ağlar üzerinde geçiriyoruz. Twitter’da bun uygulamalardan bir tanesi.

Twitter ilk çıktığından bu yana oldukça ilgi gördü. Kullanıcılar sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabiliyor. Yapılan incelemelere bakılırsa da oldukça memnun bir kullanıcı kitlesine sahip. Kullanıcılar Twitter üzerinde keyifli zaman geçiriyor ve sevdiklerinizle paylaşmanın tanıdını çıkarıyorsunuz. Ancak  Sosyal ağ üzerinde bir çok bilgiden ve haberden haberdar oluyor gündemi takip edebiliyorsunuz.

Twitter üzerinde Tweet paylaşımları yapılıyor. Ve yapılan bu paylaşımları kaydetmek isteyen kullanıcılar da var.

Bu makalemizde Tweet kaydetme özelliğiniz inceleyeceğiz. Twitter’da Tweet kaydetme özelliği tabi ki de mevcut.  Böylece beğendiğiniz gönderileri kaydedebilir, istediğiniz zaman tekrar erişim sağlayabilirsiniz. Ancak Yer işaretleri altında kaydedilen Tweetleri görebileceksiniz.

Telefonda Tweet kaydetme nasıl yapılır;

1) Telefonunuzda Twitter uygulamasını açın.

2) Kaydetmek istediğiniz Tweet’in hemen alt kısmında yer alan payaş simgesine dokunun.

3) Açılan ekrandan yer işaretleri seçeneğine tıklayalım. Bu işlem ardından beğendiğiniz bu gönderi  Tweet işaretleri bölümüne kaydedilecektir.

Bilgisayarda Tweet kaydetme nasıl yapılır?

1) Bilgisayarınızda Twitter.com adresine giriş yapalım.

2) Fakat Mobil cihazlarda olduğu gibi kaydetmek istediğiniz Tweet’in altında yer alan paylaş simgesine tıklayalım.

3) Açılan ekranda yer alan yer işaretleri seçeneğine tıklayalım.

Tüm bu işlemleri yaptık peki kaydedilen Tweetleri nasıl görüntüleyebiliriz bu sorumuza yanıt arayalım. Ancak Kaydetmiş olduğumuz gönderilerimize hesabımızdan kolaylıkla ulaşabiliriz. Bu işlemi hem bilgisayar hem de mobil cihazlarımız olarak iki farklı başlıkta inceleyelim.

Fakat Twitter’da kaydettiğiniz tweetler yer işaretleri bölümüne kaydoluyor. Fakat Android ve İOS  cihazlarda ekranın sol üst kısmında yer alan  profil simgesine tıklayın Açılan menüden yer işaretleri seçeneğinden kaydetmiş olduğunuz tweet lere ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarda ise ekranın sol kısmında yer alan menüden yer işaretleri seçeneğine tıklayın. Ancak Bu alandan kaydetmiş olduğunuz Tweet’leri görebileceksiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederek sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Adımlar oldukça kolay ve anlaşılır.

Bu makalemizden yola çıkarak yapamadığınız yada sorun yaşadığınız bir nokta olur ise 7/24 teknoloji destek hattımızı arayarak tarafımıza ulaşabilirsiniz. Canlı destek alarak işlemi tamamlayabilirsiniz.