Bir dizi sızıntı, esasen Galaxy Watch 5 hakkında bir sızındı olduğunu doğruladı. Asıl soru: Şirketin önceki başarısını nasıl takip edeceği ve Samsung’un sunmayı planladığı yenilikler.

Galaxy Watch 5 çıkış tarihi ne zaman olacak?

  • Galaxy İzle: 8 Ağustos 2018
  • Galaxy Watch 3 : 5 Ağustos 2020
  • Galaxy Watch 4 : 11 Ağustos 2021

Galaxy Watch serisinin önceki nesilleri her yıl Ağustos ayında geldi. 2019’da, Galaxy Watch’ın doğrudan halefi yerine Galaxy Watch Active 2’yi aldık. Ancak 2020’de Samsung, Galaxy Watch 3 ile Ağustos lansman tarihine geri döndü.

Samsung Galaxy Watch 5’in aynı şeyi takip etmesini ve önümüzdeki Ağustos ayında gelmesini bekliyoruz. Bu, cihazın muhtemelen yalnızca birkaç ay uzakta olduğu ve daha da önemlisi. Merakla beklenen Pixel Watch’ı kullanıcıların bileklerinde yeneceği anlamına geliyor.

Buna değer olarak, sızıntı yapan Jon Prosser , saatlerin 10 Ağustos’ta açıklanacağını iddia etti. Ayrıca cihazların 26 Ağustos’tan itibaren satışa çıkacağını iddia etti. Galaxy Watch 5 hakkında söylentiler devam ediyor.

Samsung Galaxy Watch 5 Hakkında Sızdırılanlar

Galaxy Watch 5 hangi özelliklere sahip olacak?

Bir sonraki Galaxy Watch’tan neler bekleyebileceğimiz konusunda şimdiden çok sayıda spekülasyon yapıldı ve daha fazla sızıntı ve söylentinin geleceğinden şüphemiz yok. Daha fazlasını öğrendikçe bu kapsamı güncel tutacağız.

Tasarım

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic’in iki uçlu yaklaşımını sevdik. Neyse ki, sızıntılar gelecek neslin de birden fazla model göreceğini gösteriyor. Şimdiye kadar, iki ila üç model öneren ilk söylentilerle birlikte ayrıntılar biraz karmaşıktı.

Başlangıçta SamMobile , Samsung Galaxy Watch 5’in serinin Classic versiyonunu değiştireceğini ve bunun yerine iki model sunacağını öne sürdü: Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro. Yaklaşık iki hafta sonra GalaxyClub , Samsung’un “Kalp” kod adının farklı yinelemeleri altında cihazın üç versiyonunu geliştirdiğini keşfettiklerini bildirdi. Bunlar arasında SM-R90x model numaralı 40 mm veya 42 mm’lik bir versiyon olan Heart-S, SM-R91x model numaralı daha büyük 44 mm veya 46 mm’lik Heart-L ve SM- model numaralı tek boyutlu bir versiyon olan Heart-Pro yer alır. R92x. Bu kodlanmış projeler görünüşte iki modelin yanı sıra bir Pro modelinin masada olduğunun kanıtı.

Bununla birlikte, Samsung kısa süre önce Health uygulamasına Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modellerine destek ekleyen yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Özellikle güncelleme, Klasik bir model için destekten bahsetmedi ve bu da Samsung’un bu sefer gerçekten atlayabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, Samsung yanlışlıkla Galaxy Watch 5 Classic desteğinden bahsetmeyi unutmuş olabilir.

Bu arada, Galaxy Watch 5 Pro’yu neyin “profesyonel” hale getirebileceğine dair söylentiler hafifti. Ancak 4 Classic’te bulunanlar gibi lüks tasarım özellikleri ve üst düzey malzemeler görmeyi umuyoruz. Erken Galaxy Watch 5 Pro söylentileri de çok daha büyük bir pil önerdi. Ancak bu henüz doğrulanmadı. Galaxy Watch 5 hakkında söylentiler sadece bunlarla sınırlıda değil.

Samsung Galaxy Watch 5 özellikleri

Daha uzun pil ömrü

Neyse ki, sızıntılar pil ömründe bir artış olabileceğini gösteriyor. Elbette Galaxy Watch 4’teki pil Apple ritmine sahip. Ancak Fitbit ve Garmin gibi rakipler bir haftalık pil ömrüne sahip cihazlar sunduğunda, 40 saati yutmak biraz zor.

Samsung, Galaxy Watch 5’in pil kapasitesini söylendiği gibi 276 mAh’ye çıkarırsa, kullanıcıların şarjlar arasında daha uzun kullanım sürelerine bakmaları gerekiyor. Bununla birlikte, ekran çözünürlüğü de dahil olmak üzere diğer faktörler pil ömrünü etkiler. Bu nedenle artışı doğrudan hissedip hissetmeyeceğimizi söylemek henüz mümkün değil.

Haziran ortasında yeni Galaxy serisinin FCC’den geçmesinin ardından saatlerin 10W kablosuz şarj desteği ile gelmesi gerektiğini öğrendik. Bununla birlikte, önceki Galaxy saatlerinin kablosuz şarjı da desteklediğini, ancak yalnızca belirli pedlerle olduğunu unutmayın. Galaxy Watch 5 serisinin tüm pedlerden şarjı destekleyip desteklemediğini hala bilmiyoruz.

Vücut ısısı sensörü

Yaklaşan giyilebilir cihazlarla ilgili söylentiler her zaman doğru değil. Ancak bu durumda parmaklarımızı karıştırıyoruz: Samsung Galaxy Watch 5 ayrıca bir termometre işlevi de getiriyor. ETNews’e göre bu özellik sadece COVID-19’un erken belirtilerini tespit etmek için faydalı olmayacak. Aynı zamanda kadınların adetlerini takip etmeleri için de değerli olacak.

galaxy watch 5 3

Galaxy Watch 5 Fiyatı ne olacak?

  • Galaksi Saati: 329 Dolar
  • Galaksi Saat 3: 399$
  • Galaksi Saat 4: 249$
  • Galaxy Watch 4 Klasik: 349 $

Yukarıdaki değerler, Galaxy Watch’ın piyasaya sürüldüğü her önceki nesil için başlangıç ​​fiyat etiketini yansıtmaktadır. Kullanıcıların seçtiği boyuta ve LTE özelliklerine bağlı olarak, fiyatlandırma oradan yükseldi.

Göz önünde bulundurulması gereken enflasyon ve Pro modelleri ile Galaxy Watch 5’in nerede çalacağını tahmin etmek zor. WinFuture  gazetecisi Roland Quandt’tan bir sızıntıya göre, 40 mm kasa boyutundaki temel Galaxy Watch 5 varyantı 300 € ‘dan çıkacak ve bu da yaklaşık 315 $’ a dönüşecek. Daha büyük model 350 € veya yaklaşık 367 $ fiyatla gelecek. Quand ayrıca bu modellerin LTE modellerinin 350 € (veya yaklaşık 367 $) ve 400 € (veya yaklaşık 420 $) olacağını öne sürüyor.

Söylentiler

Twitter’da Evleaks olarak bilinen Evan Blass, daha fazla öngörü sundu. Blass’tan yeni bir sızıntı, yukarıda bahsettiğimiz kod adları ve olası Samsung Galaxy Watch 5 dizisi için uygun adlar da dahil olmak üzere bir kod ekran görüntüsü içeriyor. Ayrıca, her model için görmeyi bekleyebileceğimiz renkleri önerir.

Heart-S ve Heart-L kod adlı küçük ve büyük modellerde Galaxy Watch 5, gümüş veya grafit olarak listelenmiştir. Heart-S veya küçük model, Pembe Altın renginde de satışa sunulacak gibi görünüyor. Heart-L veya büyük model, Sapphire’de satışa sunulacak gibi görünüyor. Son olarak, kodda “Project X” olarak listelenen bir Pro modeli, gri titanyum veya siyah titanyum olarak satışa çıkacak.

Galaxy Watch 5 hakkında geniş detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız yararlı bir yazı olmuştur.

Bir başka yazımız Galaxy Watch 4 akıllı saat kurulumu hakkında detaylara bakmak ister misiniz?