Eviniz içerisinde kullanmış olduğumuz modemler wifi çekim sinyali konusunda yetersiz kalabiliyor. Bu durum çoğu kullanıcıda can sıkıcı bir şekilde olabiliyor. Bu sorunların en etkili yöntemi router cihazlarını kullanmak. Router cihazları eviniz içerisinde wifi sinyalinizi rahatlatabilmekte ve kesintisiz internet bağlantısı sağlayabilmekte. Router cihazınızın da ne kadar iyi olduğu önemli tabi. Bu yüzden dolayı bizde sizin için Tp-Link firmasının yeni ürettiği RE 365 router modelini inceledik ve kurulumu ile ilgili bilgileri yazımızda sik değerli okurlarımıza sunduk.

Opera Anlık Görüntü 2020 03 31 164035 www.google.com .tr

 

Tp-Link RE 365 tasarım olarak akıllı bir priz olarak görünüyor. Prize taktığınızda wifi genişletici olarak kullanabiliyorsunuz ve aynı zamanda üzerindeki priz kısmından da diğer ev aletlerinizi takıp kullanabilirsiniz. Cihazın sağ tarafında bir ethernet girişi bulunmakta ve buradan kablolu bağlantılarınızı da yapabilirsiniz. 2.4 GHz wifi bağlantısında 300 Mbps’a kadar hız desteği ve 5 GHz içinse 867 Mbps’a kadar hız desteği bulunmakta.

Opera Anlık Görüntü 2020 03 31 164127 www.google.com .tr

TP-LİNK RE 365 Kurulumu

Tp-Link RE 365 cihazının kurulumu oldukça basit ve kolayca yapılabilecek bir düzeyde. Öncelikle cihazı prize takıyoruz. Eğer akıllı telefonunuzdan kurulumunu yapacak iseniz Tether uygulamasını indiriyoruz. Bu uygulama üzerinde Tp-Link Re 365 cihazını buluyoruz ve bu cihaza bir wifi ismi ve wifi şifresi belirliyoruz. Daha sonra karşınıza gelen sayfadan bu cihazı bağlayacağınız modemimizin ismini seçip şifresini yazıyoruz böylece iki cihaz arasında bağlantı kurulmuş oluyor. Artık router cihazınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz akıllı telefonunuz üzerinde yapacağınız işlemler bu kadar.

Opera Anlık Görüntü 2020 03 31 163813 www.google.com .tr

 

Diğer bir kurulum yöntemi ise WPS tuşu ile bu işlemi sağlamak bu işlem en kolay işlemdir. Router cihazınızın ve modeminizin üzerinde bulunan WPS tuşlarına aynı anda basıyoruz router cihazınızın üzerindeki ışık mavi olunca bırakıyoruz ve her iki cihaz birbirine bağlanmış oluyor.