Merhaba TeknoDestek okuyucuları bu makalemizde son günlerde çok sık yaşanan ve çözümü olmasına rağmen kullanıcıların bir türlü net bir çözüm bulamadığı bir konuya değineceğiz. Google Play Store üzerinden çoğu kullanıcı alışveriş yapmakta , bazı ekseri durumlarda da fark etmeden ücreti çok yüksek bir Play Store ürününü yanlışlıkla satın alabiliyoruz. Bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok eğer alınan ürün kullanmadıysa ya da 48 saat geçmediyse iadesi ve iptali mevcut. Bunu makalemizde detaylıca açıklayacağız.

Detaylara Değinelim ;

İlk olarak aldığınız ürün bir ücretli uygulama ise korkmanıza hiç gerek yok uygulamayı çok kolay bir şekilde iade edebiliyoruz. Bu konuda ki asıl dikkat edilmesi gereken husus alınan ürün oyun içerisinde kullanılacak bir nesne ise bu nesneyi kullanmamamız gerekiyor. Örneğin PUBG MOBILE üzerinden alınan ‘UC'(OYUN PARASI).

Vakit kaybetmeden Play Store Hesabımızın mail bilgileriyle buraya giriş yapalım.

12

Eğer daha önceden tarayıcı üzerinden Play Store’a giriş yaptıysanız mail bilgilerinizi web sitesi hatırlayacaktır. Bu ekranda Evet seçeneğine tıklayarak ilerleyelim.

13

Karşımıza çıkan ekranda son satın aldığımız ürünler gözükmekte. Ürün listesinde iade etmek istediğimiz ürünün üzerine tıklayalım.

14

Bu kısımda sizin ne şekilde satın aldığınızı seçebileceğiniz bir ekran gözükmekte , bu ekranda ki maddelerden birini seçerek iade işleminizi başlatabilirsiniz.

değiştir

Son olarak Geri Ödeme iste diyerek işlemi tamamlayalım.

Bu işlem sonrasında eğer ki iadeniz onaylanırsa ‘Peşin Ödeme’ olarak o ay ki telefon faturanızdan iade alacağınız tutar düşürülecektir.

Sizler için hazırlamış olduğum makale umarım işinize yaramıştır , daha fazla teknoloji makaleleri ve haberleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı Günler Dileriz.