Tiktok profil düzenleme. Öncelik olarak tiktok uygulaması hakkında kısa bilgi edinelim.

Dünya genelinde facebook,instagram,youtube ve Snapchat gibi gündemde olan bir çok uygulama kullanıcıları tarafından gördüğü ilgi üzerine zirvede yerini alan uygulamalar arasında tiktok uygulamasıda yerini aldı. Tüm bu uygulamaların yanı sıra geliştirilen yeni uygulama tiktok 15 saniyelik kısa videolarıyla kullanıcıların ilgi odağı oldu. TikTok’taki videolar 15 saniye ile sınırlı ancak daha uzun hikayeler oluşturmak için videolar birbirine eklendi. Kendini küresel bir video topluluğu olarak tanımlayan TikTok ile kullanıcılar, kendi kısa videolarını oluşturup, paylaşılır. Kullanıcılar, videolarına, özel efekt filtreleri, eğlenceli etiketler ve çıkartmalar ile sevdikleri müzikleri veya sesleri ekledi. Tiktok uygulaması genç kesim dışında çocuklarında ilgi odağı olmuş haldedir. Diğer tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi tiktok uygulamasının da yaş sınırı bulunmakta dır. Yaş sınırı olarak 13 yaş şartı belirlenmiştir. Son zamanların en çok indirilen ve kullanılan sosyal ağlarından birisi haline gelen Tik Tok ücretsiz olarak mobil cihazlarımızda yada bilgisayarlarımızda kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Hep birlikte tiktok hesabımızda nasıl profil düzenleriz makalemizde inceleyelim.

Tiktok profil düzenleme adımları

Öncelil olarak tiktok hesabımıza giriş yapalım.

Hesabımızda sağ alt köşede bulunan (ben)yani profil menüsüne tıklayalım.

profild

Gelen ekranda profil düzenle başlığına tıklayalım.

 

Gelen penceremizde tiktok hesabımızın bizler için tanımladığı  isim  menüsü olacaktır hemen altında bulunan kullanıcı adı başlığından tiktok hesabımızdaki kullanıcı adımızı değiştirebiliriz.

ka

Fakat değişiklik yaparken yada kendimize yeni bir kullanıcı adı belirlerken sadece harflerden değil. noktalama işaretleri yada sayı kullanma zorunluluğu mevcuttur bu kurala dikkat etmeliyiz. Kısa bir not olarak ta ekleyelim kullanıcı adımızda bir değişiklik yaptıktan sonra 30 gün boyunca artık değişiklik yapamayız ve bu sürenin sonrasında tekrar kullanıcı adı değişikliği mevcut. Kullanıcı adımızı belirledikten sonra yeşil tik butonuna tıklayalım

kullaıcı adı2

 

Üst kısımda fotoğraf değiştir menüsünden kendimize profil fotoğrafı ekleyebiliriz.

fdegiş

Profilimizdeki öz geçmiş kısmından profilimize bir açıklama metni yazarsınız. Eger instagram veya youtube hesapları kullanıyorsak profilimizde. instagram,youtube hesabı ekle kısmında tiktok hesabımıza hesaplarımızı tanımlanır.

öz

Tiktok uygulaması kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır. Tiktok hesabımızda profil düzenleme işlemlerimiz de kullanımı gibi oldukça kolay bir işlemdir.