Merhaba TeknoDestek takipçileri bugün sizler için çoğu zaman başımıza gelen yanlışlıkla tuşlara dokunma , bizden bağımsız arama , mesaj gönderme gibi hoş olmayan durumlara karşılık Samsung’un geliştirdiği ‘Yanlışlıkla Dokunma’ özelliğini inceleyeceğiz.

Bu özellik başta ben olmakla birlikte tüm Samsung kullanıcılarını mutlu eden bir özellik , bu özellik sayesinde telefonumuz çantamızda , cebimizde olduğu sürece dokunma hassasiyeti hisettiği anlarda ekran kilidiyle korunuyor. Bu özellik aktif olduğu sürece , yanlışlıkla kimseleri aramıyoruz ya da mesaj göndermiyoruz 🙂

• İlk olarak Cep telefonumuzdan Menüye erişmek içeri ekranı aşağıdan yukarı kaldıralım.

yanlis_dokunma_korumasi.png (362×562)

Ayarlar menüsüne girelim.

yanlislikla_dokunma_korumasi2.png (329×571)

Ekran sekmesine tıklayarak ilerleyelim.

yanlislikla_dokunma_korumasi3.png (329×569)

Yanlışlıkla Dokunma Koruması seçeneğini aktif edelim.

yanlislikla_dokunma_korumasi4.png (715×573)
Bu özelliği mümkün olduğunca cep telefonunuz çantanızda olduğu zaman ya da ceplerinizde olduğu zaman aktif edin , sürekli kullanılacak bir özellik olmadığından ötürü ekrana dokunduğunuz zamanlarda uyarı verecektir.

Bir teknoloji makalemizin daha sonuna geldik , daha fazla teknoloji makalesi ve haberleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı günler dileriz.

Önceki İçerikMF PRODUCT BLUETOOTH KLAVYE KURULUMU
Sonraki İçerikTiktok Profil Düzenleme
Fatih Aydın
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)