NetMASTER CBW-383Z4 modem kablosuz ağ ayarları için öncelikle bilgisayarımızdan, cep telefonumuzdan veya tabletimizden modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlantı kurmamız gerekecek.

  • Herhangi bir cihazdan NetMASTER CBW-383Z4 modeme bağlantı sağladıktan sonra, modem ara yüzüne giriş yapmak için bağlantı kurduğumuz cihazımızdan bir internet tarayıcısı (Microsoft Edge, Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera) açıp, adres satırına modemimizin ara yüz 192.168.0.1 modem IP adresini yazıyoruz.
  • Kullanıcı Adı ve Parola isteyen bir sayfa açılacak. Kullanıcı Adı kutucuğuna admin ve Parola kutucuğuna password yazdıktan sonra Giriş butonuna tıklıyoruz.

NetMASTER CBW 383Z4 Kablosuz Ağ Ayarları 1

  • Ekran gelen ilk sayfa kablosuz ayarları olacaktır. SSID (kablosuz ağ adı) ve WPA2-PSK Şifresi (kablosuz ağ şifresi) değişikliği yaptıktan sonra sayfanın altında bulanan Uygula butonuna tıklayarak yeni ayarlarımızı kaydetmiş oluyoruz ve artık yeni ağ adımıza, yeni şifremizle bağlantı kurup kullanabiliyoruz (Oluşturduğumuz kablosuz ağ adı ve kablosuz şifrede Türkçe karakter olmamalı buna, dikkat etmemiz gerekiyor).

NetMASTER CBW 383Z4 Kablosuz Ağ Ayarları 2

  • Modemimizin diğer kablosuz ağ ayarları (kanal, kablosuz band, vb.) için, modem ara yüzünde üst kısımda yer alan ‘Kablosuz’ menüsüne tıklayıp diğer ayarları da yapılandırabiliriz.

NetMASTER CBW 383Z4 Kablosuz Ağ Ayarları 3

NetMASTER  CBW-383Z4 modem için aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz konuları aşağıdaki yorum kısmında yazıp bize göndererek destek alabilirsiniz.