tp-link-archer-vr2800 kablosuz modem kurulumu

tp-link-archer-vr2800 kablosuz modem kurulumu işlemini gerçekleştirebilmemiz için öncelikle kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayara ihtiyacımız olacaktır.Modemdeki ışıkların sabitlenmesini bekleyelim ışıklarımız sabitlendikten sonra Bilgisayarımız ve modemimiz arasında Ethernet kablomuzu bağlayalım.Tüm bağlantılarımızı doğru bir şekilde yaptıktan sonra bilgisayarımızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.)sayfamızın üst kısmında yer alan adres çubuğuna 192.168.1.1 veye http://tplinkmodem.net yazarak enter tuşuna basalım.

1ARAYÜZ

Karşımıza gelen ekranda modem ara yüz ekranımıza ik kez giriş yapacağımız için yeni  şifre oluşturmamızı isteyen pencere ile karşılaşacağız.

2ARAYÜZ YENİ ŞİFRE SAVE

Bu ekranda Kendimize yeni bir arayüz şifresi oluşturup save(kaydet) butonuna tıklayalım.Yeni şifremizi oluşturduktan sonra bizi yeni şifre giriş ekranına atacaktır.

3GİRİŞ login

Bu ekranda modem arayüz girişi içi yeni oluşturduğumuz şifreyi yazarak login(giriş) butonuna tıklayalım

Açılan ekranda tp-link archer vr2800  modem bilgilerini gösteren arayü ekranı bizleri karşılayacaktır.

4TEMEL İNTERNET

Ekranın üst kısmında Temel yazan menüye tıklayalım  sayfamızın sol tarafında İnternet yazan menüye giriş yapalım.Girişlerimizi sağladıktan sonra açılan ekranda bizden kullanıcı adı ve şifre isteyen bir ekran gelecektir.

 

5 KULLANICI ADI ŞİFRE

Bu ekranda sırasıyla bilgilerimizi dolduralım.

ISS listesi-‘Diğer’

VPI/8 vcı/35

İnternet bağlantı türü:PPPOE

Kullanıcı adı ve şifre kısmına ise internet servis sağlayıcımızın vermiş olduğu bilgilerimizi yazalım.Bu bilgilerimizi yazarken büyük küçük harflere Dikkat etmeliyiz aksi durumda bizlere internet bağlantımızı vermeyecektir.Bilgilerimizi doğru yazdığımızdan eminsek sayfanın alt kısmında yer alan kaydet butonuna basalım.Sayfamız yenilenip aynı ekran bize geri gelecektir tamda bu noktada internet bağlantımızı kullanmaya başlaya biliriz.

Tüm bu kurulum işlemlerinden sonra TP-Link archer VR 2800 modemde kablosuz ayarlarını nasıl değiştirebiliriz bu sorumuzun cevabını inceleyelim.

Modem arayüzünde üst kısımdaki Temel yazan menüye tıklayalım.Sayfanın sol tarafında Kablosuz yazan sekmeyi seçelim.

6 TEMEL KABLOSUZ

Karşımıza gelen ekranda bizden istenilen bilgileri aşağıdaki gibi dolduralım.

2.4 GHz kablosuz Ağı:Etkin

Kablosuz ağ adı (SSID): Bu kısma Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize kablosuz ağ adı belirleyeli.

Şifre(kablosuz ağ şifresi) En az sekiz karakterden oluşacak Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize bir şifre belirleyelim.

5GHz kablosuz Ağı: Etkin

Kablosuz ağ adı (SSID):  Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize kablosuz ağ adı belirleyelim.

Şifre(kablosuz ağ şifresi) En az sekiz karakterden oluşacak Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize bir şifre belirleyelim.Sayfanın en altında bulunan kaydet butonuna tıklayalım.

İlgili alanları doldurduktan sonra Modem kurulum ve kablosuz ayar işlemlerimiz tamamlanmış olacaktır.