Çocuklar için en iyi ücretsiz tablet ve PC oyunlarını indirin ve çocuklarınızı eğlendirin… ve eğitin. Bu oyunlar sadece ücretsiz değil, aynı zamanda birçoğu da eğlenceli oldukları kadar eğiticidir. Bu şekilde, eğlence başladığında bile öğrenme asla durmaz.

Yaratıcı problem çözme ve eleştirel düşünme oyunlarından zaman geçirmek için harika olan rahatlatıcı oyunlara kadar çocuklar için seçebilecekleri en iyi ücretsiz tablet ve PC oyunları var. Ve sizin için listeyi kısaltmak istedik. Sonuçta, ebeveynler zaten oldukları gibi çocuklar yine de tüm boş zaman oyunlarını harcamamalılar.

Bu nedenle hem tablet hem de PC’deki çocuklar için en iyi ücretsiz oyunları sizin için seçtik. Bu listedeki her başlık, tam bir olduğu gibi deneyimsiz ve şiddet içermeyen, 5 ila 11 yaş arasındaki tüm cinsiyetler için uygundur.

cocuklar icin en iyi ucretsiz oyunlar 1Sago Mini Arkadaşlar

Bu tatlı huylu mini oyunlar, yaratıcılığı, el becerisini ve bulmaca çözmeyi teşvik ediyor. Daha sonra çizgi film evlerinin bir mahallesini araştıran renkli bir karakter seçmenizle başlıyor.

Bir kapıyı çalın ve animasyonlu, eğlenceli bir oyun tarihi için davetlisiniz. Bu, giyinmeyi, bir kuş evine çivi çakmayı veya lezzetli bir atıştırmanın tadını çıkarmayı içerebilir.

cocuklar icin en iyi ucretsiz oyunlar 2

Lego Yaratıcısı Adaları
Oyun, birkaç dokunuşla inşa edilmiş Lego setlerini satın almak için tuğla toplayacağınız Lego Creator Adaları’nda gerçekleşiyor. Oynarken, her türlü evi, aracı ve hatta dolaşan sevimli bloklu yaratıkları toplayacaksınız. Ek bir bonus olarak, plastik bir tuğlaya ağrılı bir şekilde basma şansı yoktur.
Android ve iOS için Lego Oluşturan Adaları alın. Bu oyunda hiçbir reklam yoktur.
cocuklar icin en iyi ucretsiz oyunlar 3
Toca Mutfak 2
Çocuğunuz düzenli olarak tablet kullanıyorsa, muhtemelen bazı Toca Boca oyunları yüklemişsinizdir. Akıllı bir eğitim ve oyun karışımı ve Toca Kitchen 2 de bir istisna değil.
Beklediğiniz gibi, Toca Kitchen 2 tamamen yemek pişirmekle ilgili. Bu oyun sizi tercih etmeye davet ediyor. Kendi tariflerinizi hazırlayın ve dikkatlice bir hamburger inşa ettiyseniz veya mikrodalgaya bir karpuz atmaya ve sosla örtmeye karar verdiyseniz, kreasyonlarınızı renkli bir karakter kadrosuyla doldurun.
Android için Toca Kitchen 2’yi edinin. Bu oyunda hiçbir IAP / reklam yok. İOS için ücretli bir sürüm var.

cocuklar icin en iyi ucretsiz oyunlar 4

Llama Spit Spit
Llama Spit Spit, tuhaf ve yüksek güçlü silahların bir karışımı ile uçan çılgın karikatür düşmanları patlayan uçan bir llama içeren tuhaf bir oyundur.
Kontroller inanılmaz derecede basittir, yani başlangıç oyuncular bile gemiye çıkabilir. Güçlendirmeler ve toplanabilir llamalar (kendi arka plan görüntüleri ile), uzun vadede işleri yürütür
Tek engel, daha iyi (ve daha gerçeküstü) oyun olan Shooty Skies ( Android / iOS ) Spit Spit – reklamların ve IAP eksikliğinin, llamas’ın bu belirli liste için başını sallaması anlamına gelmesidir.
Android ve iOS için llama Spit Spit’i edinin . Bu oyunda hiçbir IAP / reklam yok.

cocuklar icin en iyi ucretsiz oyunlar 5

Disney Crossy Road

Orijinal Crossy Road, Frogger’ı zekice bir şekilde yeniden işledi, bloklu karakterler tıknaz sonsuz manzaralar arasında, nehirdeki bir dunktan kaçınmaya çalışan veya bir tren tarafından düzenlendi.
Oyunun görsellerini ve oyun mekaniğini sık sık elden geçiren Disney karakterlerini kullanır. 100’den fazla figürin var ve IAP pusuda olmasına rağmen, oyun içi bölümlerde para oynamak ve toplamak ihtiyacınız olan tek şey.
Android ve iOS için Disney Crossy Road’u edinin. Bu oyun reklam içerir ve yeni karakterler satın almak için gerekli olmayan IAP’lere sahiptir.

cocuklar icin en iyi ucretsiz oyunlar 6

Frisbee Forever 2
Frisbee Forever 2, diskinizi kapılardan geçirerek, yıldızları toplayarak bir rollercoaster setine daha çok benziyor.
Canlı görselleri, akıllı seviye tasarımı ve herkese uygun temel bir kontrol sistemi ile Nintendo’nun bu havadar arcade deneyimi hakkında bir ipucu var. Ve ücretsiz premium destekleri olmasına rağmen, bir seviyedeki bir girişim başarısızlıkla sonuçlansa bile, oynanan her saniye için oyun içi para birimi ile ödüllendirilirsiniz.
Android ve iOS için Frisbee Forever 2’yi edinin . Bu oyun reklam içerir ve daha hızlı disklerin ve bölgelerin kilidini açmak için gerekli olmayan IAP’lere sahiptir.

cocuklar icin en iyi ucretsiz oyunlar 7

Fruit Ninja
Fruit Ninja’da, parmağınız sanal bir kılıç haline gelir, meyve parçalarını ekrana ikiye böler ve oyunda gelen bombaları kesmekten kaçınmanız gerekir
Bir tablet için ideal yem, çünkü ekran boyunca hoş bir şekilde büyük tokatlar yapabilirsiniz. Ama aynı zamanda oyun yerel çok oyunculu sunuyor, böylece iki çocuk birbirlerine meyve dilimleme becerilerini gayretle çukurlaştırabiliyor.
Android ve iOS için Fruit Ninja’yı edinin . Bu oyun reklam içerir ve oyun içi para birimi satın almak için gerekli olmayan IAP’lere sahiptir.