Snapchat ile YouTube videosunu  paylaşmak ister misiniz? Artık çıkartmalar özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

Favori YouTube videolarınızı Snapchat’te arkadaşlarınızla paylaşmanın artık daha iyi bir yolu var.

Diğer sosyal medya platformlarında zaten yaptığınız gibi. Ancak Snapchatin deneyimine göre uyarlanmış şekilde YouTube’dan doğrudan uygulamasına video paylaşma özelliğini ekledi.

Peki bu nasıl çalışıyor? Snapchat’te bir YouTube videosunun nasıl paylaşılacağına ilişkin adım adım bir kılavuz bulmak için okumaya devam edin.

Artık YouTube Videolarını Snapchat’te Paylaşabilirsiniz

snapchat resim1

Snapchatte, YouTube’dan bir videoyu Öykünüzü çıkartma biçiminde paylaşabilirsiniz. Şirket, 31 Mart’ta bir Snapchat blog gönderisinde ek işlevselliği duyurdu ve şunları söyledi:

Bugünden itibaren, iOS ve Android’deki tüm Snapchat kullanıcıları, en sevdikleri YouTube videolarını doğrudan Snapchat Kamera aracılığıyla arkadaşlarıyla sorunsuz bir şekilde paylaşabilir. Artık can sıkıcı kopyalama ve yapıştırma işlemlerine gerek yok!

Bu, YouTube videolarını Snapchat’te paylaşmayı daha kolay hale getirir. Artık videoyu paylaşmak için bağlantıyı kopyalayıp yapıştırma ve ardından uygulamayı manuel olarak açma sürecinden geçmeniz gerekmiyor.

Bunun yerine, bir YouTube videosunu paylaşmak için; Snapchat’i seçtiğinizde, paylaşım işlemini tamamlamak için hemen uygulamaya yönlendirilirsiniz.

Snapchat, 2022’de uygulamasını geliştiriyor. Örneğin, kullanıcıların son birkaç yıldır sorduğu Snapchat kullanıcı adınızı Şubat ayı itibarıyla değiştirebilirsiniz .

Hikayeler Snapchat’in büyük bir parçası olduğundan, şirketin YouTube çıkartmalarını görsel olarak çekici ve ilgi çekici bir şekilde paylaşma yeteneği eklemesi mantıklı.

Snapchat’te YouTube Videosu Nasıl Paylaşılırsnapchat resim2

Bir YouTube videosunu Snapchat’te paylaşmak, bir videoyu başka herhangi bir sosyal ağda paylaşmaya benzer.

Öncelikle, uygulamayı Google Play veya App Store’da bulup güncelleyerek Snapchat’in en son sürümüne güncellediğinizden emin olun.

Bu yapıldıktan sonra, paylaşmaya başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  1. Telefonunuzda YouTube uygulamasını açın.
  2. Bir YouTube videosu seçin, ardından Paylaş’a dokunun .
  3. Ekranın altındaki Snapchat simgesine dokunun . Bu, Snapchat uygulamasını açacak ve YouTube videosunun etiketini Öykü taslağınıza yapıştıracaktır.
  4. Ardından, kamerayı kullanarak bir fotoğraf veya video çekerek Hikayenizi özelleştirin Ekranın sağ tarafındaki düzenleme araçlarından herhangi birini de seçebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, sağ alt köşedeki Gönder’e dokunun.
  5. Şimdi My Story , Snap Map veya Hikayenizi göndermek istediğiniz Kişiyi seçin .

İşte bu kadar, Snapchat’te bir YouTube videosunu paylaşmak için yapmanız gereken tek şey beş kolay adım.

Snapchat, YouTube Videolarını Uygulamasında Paylaşmayı Kolaylaştırıyor

Bu işlevin kullanıma sunulmasıyla Snapchat; uygulamasında arkadaşlarınızla bir YouTube videosunu paylaşmayı daha az sıkıcı hale getirdi.

Arkadaşlarınıza ne izlediğinizi veya beğendiğiniz bir videoyu gösterebilir ve hatta kamerayı kullanarak kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz.