Hemen hemen tüm web sitelerinden veya bloglardan yeni gönderileri ve makaleleri takip etmenin bir yolu olduğunu hayal edin.

Facebook, herkesin en basit ve en anlaşılır görünümünü, bir zaman çizelgesi görünümünü sağlamak için haber akışınızda ince ayarlamalar yapmanız için yeni ayarlar ekledi. Android uygulamasında zaten mevcut olan ve yakında iOS’ta kullanıma sunulacak olan yeni görünüm, güncellemeleri kronolojik olarak sıralıyor.

Yeni ufuklar açan haber okuyucu uygulaması NetNewsWire’ın yaratıcısı Brent Simmons “RSS okuması internetin geleneksel değerlerine sahiptir: merkezi olmayan kimse onu kontrol etmiyor,” dedi. “Daha da önemlisi, RSS okuyucuları katılım için optimize etme eğiliminde değiller.neden google readerdan daha iyisi yok 1

Google Reader

Google Reader, 2005’te başladı ve 2013’te kapatıldı. Reader, web üzerindeki hemen hemen her sitedeki güncellemeleri takip etmenize olanak tanır. Sayfadaki bir düğmeyi tıklamanız yeterlidir ve okuyucunuza eklenir. Ardından, bu sitelerdeki tüm yeni gönderiler, anında ve otomatik olarak Reader’da klasörler halinde sıralanmış veya etiketlenmiş olarak görünecektir. Harikaydı, popülerdi ve tamamen açıktı. Ve şaşırtıcı bir şekilde, bunların hepsi bugün hala mümkündür.

Google Reader, RSS adlı bir şey üzerinde çalıştı. Hemen hemen her blog, yeni yayınlarını ve makalelerini özet akışı olarak sunmaya devam ediyor ve bu özet akışı, birçok mükemmel ve güncel uygulamadan birinde izlenebilir. Ve yine de neredeyse hiç kimse kullanmıyor.neden google readerdan daha iyisi yok 2

Sosyal Yorum

RSS açıktır, çünkü herkes bir haber okuyucu uygulaması yapabilir ve tüm bu beslemelere erişebilir, ancak bu açıklık sorun olabilir. RSS sadece açıklaması zor olmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir kimlikten yoksundur.