Ana Sayfa Destek ZTE ZXHN H168A Modemlerde Fabrika Ayarlarına Dönüş

ZTE ZXHN H168A Modemlerde Fabrika Ayarlarına Dönüş

0

Dünyaca ünlü telekomünikasyon devi ZTE’nin son dönemde Türk Telekom tarafından kullanıcılarına sıklıkla dağıtılan yeni nesil modellerinden biri ZTE ZXHN H168A modelinde fabrika ayarlarına dönüş işlemi nasıl yapılır konusunu sizler için derledik.

ZTE ZXHN H168a modelinde fabrika ayarlarına dönüş işleminde iki metod kullanabiliyoruz. İlk metodumuz modem arkasında bulunan elektrik kablosunun girdiği yerin hemen yanındaki reset çukuruna sivri bir cisim ile, modem açık modda iken 10 saniye basmak şeklinde gerçekleşiyor. Ancak modeme fiziksel olarak erişme şansı bulunmayan kullanıcılar için ise bu işlem modem arayüzünde yer alan Fabrika Ayarlarına dönüş menüsü üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

İşlemlerimize bilgisayarımızdan boş bir internet tarayıcısı açarak başlıyoruz. Sonrasında ise adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzü giriş sayfasına erişiyoruz. Bu ekran karşımıza gelen kullanıcı adı bölümüne ‘admin’ şifre kısmına ise ‘turktelekom’ yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sonrasında ise arayüz ekranlarında bulunan önce Yönetim&Tanı bölümüne, ardından ise bu ekranda bulunan Sistem Yönetimi bölümüne giriyoruz.

Son olarak ise menüde bulunan Fabrika Ayarlarına Geri dön tuşuna basarak modem sıfırlama işlemimizi tamamlıyoruz. Bu işlemin ardından modemimiz 180 saniye içerisinde kendisini fabrika ayarları moduna alarak içerisinde bulunan tüm bilgileri silecektir. Bu işlem her ne kadar sistem üzerinden var olan hataların silinerek, hızlanması adına faydalı olsa da, modem üzerinde yer alan güvenlik kamerası portları, yazıcı ayarları gibi kriterlerin göz önünde bulundurularak bu işlemin yapılması kullancılar adına daha faydalı olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA