Instagram daha sınırlı bir kitleyle bir Hikaye paylaşmak istiyorsanız, bunu Yakın Arkadaşlar listenizle nasıl paylaşacağınız aşağıda açıklanmıştır…

Muhtemelen içerik oluşturucunun profil resminin etrafında; parlak yeşil bir halka ile işaretlenmiş Instagram Hikayeleri görmüş ve bunun neyle ilgili olduğunu merak etmişsinizdir. Bu, kullanıcının bu Hikayeyi Instagram’daki “yakın arkadaşlar” listesiyle paylaştığını belirtmek içindir.

Bu kılavuz size bunu nasıl yapacağınızı gösterecek, o yüzden başlayalım.

Instagram’da Yakın Arkadaşlar Nedir?instagram1

“Yakın Arkadaşlar”, yalnızca Hikayeler paylaşabileceğiniz özel bir Instagram kullanıcıları grubudur. Yakın Arkadaşlar listenizle bir Hikaye paylaştığınızda, onu yalnızca onlar görebilir.

Bu liste, Hikayelerinizin içeriğinden bazılarını daha özel ve meraklı gözlerden gizlemek istediğinizde kullanışlıdır.

Hikayelerinizi Yakın Arkadaşlarınızla paylaşmanın yanı sıra , uygulamadaki deneyiminiz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için Instagram ayarlarınızı genel olarak daha özel hale getirebilirsiniz.

Yakın Arkadaş Listenize Nasıl Hesap Eklersiniz?

Yakın Arkadaşlar listenizle bir Hikaye paylaşabilmeniz için önce o listeye kişi eklemeniz gerekir. İşte nasıl:

  1. Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
  2. Ekranın sağ alt köşesindeki Profil simgenize dokunun .
  3. Ekranın sağ üst köşesindeki üç çubuklu Menü simgesine ve ardından listenin alt kısmındaki  Yakın Arkadaşlar’a dokunun.
  4. Arama çubuğuna eklemek istediğiniz hesabın adını veya tanıtıcısını yazın . Alternatif olarak, hesabı öneriler listesinde bulabilir ve ardından yanındaki Daire’ye dokunabilirsiniz .
  5. Bitirdiğinizde, ekranın altındaki Bitti’ye dokunun.

Artık Instagram Hikayelerinizi yalnızca kendi seçtiğiniz hedef kitleyle yüklemeye ve paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Yakın Arkadaşlarınızla Bir Hikaye Nasıl Paylaşılır?

instagram2

Hikayenizi Yakın Arkadaşlar listenizle paylaşmak, tüm takipçilerinizle paylaşmaktan çok farklı değildir. Başlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Ana ekranınızın veya profilinizin sol üst köşesindeki Profil simgesine dokunun .
  2. Fotoğraf çekmek için Kamera simgesine dokunun veya video kaydetmek için dokunup basılı tutun. Alternatif olarak, yüklemek istediğiniz fotoğrafı veya videoyu telefonunuzun Galeri’sinden bulabilir ve seçebilirsiniz .
  3. Şimdi yüklemek için ekranın altındaki Yakın Arkadaşlar’a dokunun.

Buradan, Hikayeniz anında Yakın Arkadaşlar listenizle paylaşılacaktır. Ayrıca Hikayenizi görüntüleyip ardından ekranın sağ üst köşesindeki yeşil bloğa dokunarak listenizi gözden geçirebilir ve listenize kişi ekleyebilirsiniz .

Hikayelerinizi daha ilginç hale getirmenin pek çok yolu var. Daha fazla etkileşim almak veya Yakın Arkadaşlarınızı bahsettiğiniz bir web sitesine yönlendirmek için Instagram Hikayenize bir bağlantı eklemeyi deneyin .

Arkadaşlarınıza Instagram Hikayelerinize Özel Erişim Verin

Bazen belirli bir içeriği yalnızca belirli bir grup insanla; belki de kişisel düzeyde tanıdığınız kişilerle paylaşmak istersiniz.

Instagram’ın Yakın Arkadaşlar listesi, tam da bunu yapmanıza olanak tanır. Ve Hikayeler içeriğinizi yalnızca seçtiğiniz kişilerle paylaşmanıza olanak tanır, böylece rahat olursunuz.