Ana Sayfa Haberler SAMSUNG SMART SWİTCH

SAMSUNG SMART SWİTCH

1

Samsung Smart Switch, eski telefonunuzdaki verilerinizi yeni telefonunuza kopyalamanın en kısa ve en hızlı yolu. Bütün verileriniz anında taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sadece android cihazlarda değil ios işletim sistemi cihazlarda da  kullanabilirsiniz. Eski telefonunuz iphone bir cihaz olabilir ve verilerinizi hızlı bir şekilde transfer edebilirsiniz.

Ek olarak bu uygulamayı Windows ve Macintosh işletim sistemlerine kurarak yedeklerinizi bilgisayarlarınıza da aktarabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden dosyalarınızı yedeklemek;

Windows için : http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin

Mac için : http://www.samsung.com/global/download/smartswitchmac dosyayı indiriyoruz ve kurulumunu yapıyoruz daha sonra aşağıdaki ekran gelecektir.

Bu ekrana ulaştığınızda  telefonunuz ve bilgisayarınız arasında usb kablo bağlantısını gerçekleştiriyoruz.

1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bilgisayarınız bağlantıyı algıladığında ekranda cihazınızın modelini göreceksiniz. Daha sonra yapmak istediğiniz işlemin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Yedekleme veya daha önceki yedeği geri almak. Outlook verilerinizi yedeklemek gibi işlemleri basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

2

Eski telefonunuzdan yeni telefonunuza veri aktarımı yapmak için ise öncelikle Google Play üzerinden Samsung Switch programını indiriyoruz. Daha sonra çalıştırıyoruz. Aynı işlemleri diğer cihazımız üzerinden de gerçekleştiriyoruz.

11

Kurulum tamamlandı artık cihazımızı seçiyoruz eski cihazınız ios işletim sistemine ait ise ios cihazı seçiyoruz. Bu işlemi seçebilmemiz için İphone cihazınız üzerinden itunes ile verilerinizin yedeğini almış olmanız gerekmektedir. Çünkü bu seçeneğe giriş yaptığımızda icloud bilgilerini giriş yapıp erişim sağlamamız gerekiyor.

Diğer seçeneğimiz yani eski cihazımız android ise android cihazı seçiyoruz.

12

Gönderen ve alıcı olarak her iki cihaz üzerinden de seçimlerimizi yapıyoruz bağlan yada ileri butonları ile devam ediyoruz.

13

Yeni açılan ekranda iki cihazı birbiriyle eşleştiriyoruz bu işlem zaman aldığı için pin ile devam ederseniz daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Gönderen cihazdan pin i alıyoruz. Alıcı cihaz üzerinden pini giriş yaparak bağlantı kuruyoruz.

14

Artık iki cihazda bağlı konumda aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi göndermek istediğiniz verileri seçerek gönderiyoruz.  Gönder – al işlem çok basit.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

15

 

16

Gönderim işlemi devam ediyor. Tamamlandığında bildirim geliyor.

17

 

18

İşlem tamamlandı. Bu şekilde  verilerinizi yeni cihazınıza aktarabilirsiniz. Hızlı ve kolay transfer.

19

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

Hazırlayan : Savaş Taşcıoğlu

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.