Huawei firması daha önce duyurduğu yeni arama motoru Huawei Petal Search uygulamasını kullanıcılarına sundu. Uygulama dünyası sonsuz olasılıklar sunuyor. Hepsini erişilebilir kılmak için Huawei, kendi geliştirdiği mobil arama motoru Petal Search daha bir çok kolaylıklar sağlayabilecek gibi görünüyor.

Huawei cihazları için resmi uygulama dağıtım platformu olan ve mobil cihazlar için gerçek bir olasılıklar hazinesi olan AppGallery eğlenceden eğitime ve ticarete kadar tüm tüketici ihtiyaçlarını kapsayan 18 uygulama kategorisi sunabiliyor. Petal Search, sıradan bir internet aramasının çok ötesinde bir uygulama. Her kategori ve aramaya özel sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeden müzik dinleyebilir, otel rezervasyonu yapabilir, sadece bir anahtar kelime yazarak ilgili tüm haberleri okuyabilir ve isterseniz haberi hangi kaynaktan okumak istediğinizi seçebilirsiniz.

a39e3b72f4cb2d17a9ab7bef89d42e49

Yalnızca AppGallery kullanıcıları için özel içeriğin ve ücretsiz hoş geldiniz hediyelerinin, özel oyun içi etkinliklerin, yarışmaların, ödül çekilişlerinin ve ödüllerin keyfini çıkarın. Boş zamanınızı oyun oynamak, egzersiz yapmak, alışveriş yapmak veya başka bir şekilde geçirmekten hoşlanıyorsanız, AppGallery size tüm olanakları sunuyor.

5fa3db00c03c0e0c7ceb83ae

Huawei firması ayrıca kullanıcı güvenliği her zaman birinci planda tutuyor. Kullanıcıların güvenle uygulama indirmesini sağlayan özelliklerden biri, dünya çapında 6 bölgesel merkez ve 15 veri merkezinde yerel veri depolaması kuran Huawei Mobil Servisleridir. Yerelleştirilmiş hizmet dağıtım politikasına uygun olarak kişisel bilgileriniz şifreleniyor ve kullanıcının ait olduğu bölgede saklanıyor. Ayrıca, hassas kişisel veriler yalnızca cihazda işleniyor ve Huawei kullanıcıları kişisel verileri üzerinde tam kontrole sahip olabiliyor.

Huawei Petal Search Arama Motoru

Güvenlik bağlamında, geliştiricinin gerçek isim doğrulaması, dört aşamalı inceleme süreci, indirme ve yükleme koruması, güvenli uygulama operasyonu için bir önleme mekanizması dahil olmak üzere tam döngü güvenlik ve koruma sistemi ile AppGallery’den de bahsetmek gerekir. Kullanıcılara yalnızca kaliteli ve güvenli bir deneyim sağlamak için, tüm uygulamalar, AppGallery’de izin verilmeden önce kapsamlı bir şekilde kontrol ediliyor. Bu gizlilik kontrolü, güvenlik açıkları, kötü niyetli davranış tespiti ve manuel gerçek isim güvenlik kontrolünü içeriyor. Ayrıca Huawei AppGallery küresel olarak bir yaş derecelendirme sistemi de uygulluyor. Reşit olmayan kullanıcılar için güvenli ve sağlıklı bir uygulama ortamı sağlamak için yaşa uygun olmayan içeriği kullanıcı ayarlarına göre akıllıca engelleniyor.