Tencent ‘PUBG Mobile’ severlerini heyecanlandıracak bir oyun modu daha ekledi. Son gelen güncelleme ile eklenen bu modda ‘Vikedi Haritasını’ kar soğuğu kaplıyor ve üşüyen oyuncular eğer gerekli önlemleri almazlarsa kısa süre içerisinde ölüyorlar. Ayrıca rakiplerimizi alt edebilmek için ‘Oyuna İnsansız Hava Aracı’ olan ‘Drone’lar’ eklendi.

Ve bu ‘Drone’lar’ sayesinde oyuncular hareketsiz kaldıkları anlarda diğer oyuncuların saklandığı yerleri görerek galibiyet yolunda bir adım daha önde oluyorlar.

Yeni mod daha önce incelediğimiz oyun mod’larına oranla bir tık daha zor diyebiliriz. 4 kişilik takımlar halinde oynanan mod’da takım arkadaşlarınızla koordineli bir şekilde hareket edip, modun kurallarına göre bir süreç izlerseniz galibiyet kaçınılmaz oluyor.

MODUN DETAYLARI ANLATIMI VE ÖZELLİKLERİ
Oyuna başladığımız anda fırtına sürecinin geri sayımı başlıyor, 11 dakikalık bir süreçte yakacak, yiyecek(tavuk),ısıtıcı ve ısıtıcı paketlerimizi toplayarak fırtına sürecinde oyun içerisinde ki hp değerimizi stabil tutuyoruz. Tavukları haritanın belli bölgelerinde başıboş olarak dolaşırken bulabilirsiniz silah mermisi, pala, levye, tava ile öldürebilirsiniz. Ardından çiğ tavuk olarak ekipman envanterine alabilirsiniz. Aynı şekilde diğer oyun ekipmanları da haritanın belli bölgelerinde bulunmaktadır.

BAŞLANGIÇ

SİLAH SANDIKLARI
Silah sandıkları haritanın popüler bölgelerinde yer almaktadır. Süreli bir şekilde içeriği yenilenmektedir, silah sandığı bulduğunuzda eğer boş ise sizden önce birisi almış demektir, yeniden dolum süresini bekleyerek bir sonra ki ekipmanları alabilirsiniz.

SİLAH SANDIĞI

KAYAK
İlk olarak Erangel haritasında gördüğümüz kayak yapma özelliği bu moda stabil olarak eklendi, envanterinizde ki kayak takımlarını kullanarak istediğiniz her anda kayarak ulaşmak istediğiniz haritada noktasına hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

KAYAK

KAYAK

AĞAÇ DALI
Fırtına anlarında saklanılan evlerde ateş yakmak için ve ateşin yanabilirlik sürecini arttırmak için gereken nesnedir, haritanın her kısımlarında bulunur.

sıtıcı1 e1588710084427

ISITICI
Isıtıcılar haritanın belli noktalarında rahatlıkla bulabileceğiniz ekipmanlardan biridir , ısıtıcılar ateş yakan takımlara kar fırtınasından etkilenmemek için can kaybetmeden ilerlemenizi sağlar , belli bir yakım kapasitesi vardır bu nedenle belli bir süre sizi idare edecektir , kullanırken az da olsa bir miktar canınız azalır, bu nedenle vücut ısınızı arttıran ‘ısınma paketlerini’ doğru kullanmanız gerekir , ısıtıcı kullanırken haritada ısıtıcı kullandığınız çevrenizde ki turuncu çemberden belli olur , bu sebeple dikkatli bir şekilde diğer oyunculara görünmeden ilerlemeniz gerekir.

sıtıcı1 1 e1588710356940

ISITICI 1

ISITICI2

ISINMA PAKETİ
Isınma paketi bu modun olmazsa olmazlarından diyebiliriz, oyun ekranımızda karakterimizin vücut ısısını gösteren dereceden kullanım zamanını belirleyerek kullanabilir vücut ısınızı arttırabilirsiniz , oyuna başlar başlamaz aranması gereken ilk öğelerden biridir.

ısınmapaketi

ISINMAZPAKETİ2

DRONE
İlk olarak Call Of Duty Mobile ile hayatımıza giren Drone’lar bu mod ile de kullanıma başlandı , Drone’lar özellikle kar fırtınası anlarında yakınımızda konum alan düşmanların yerlerini tespit edebilmek için son derece faydalı olacak , özellikle yakınızda bulunan düşmanları yok edebilmek için kullanmanız gerekir , Drone’ların pil süreleri vardır , Ayrıca silah ile vurulduklarında belli bir hasardan sonra yok olurlar , haritada kolaylıkla bulabilirsiniz.

sıtıcı1 2 e1588711004210

DRONE

DRON1

ATEŞ YAKMA
Bu mod için özellikle eklenen hayati önem taşıyan özelliklerden biridir , kar fırtınası esnasında kapalı alanlarda kullanabileceğiniz özelliktir , haritada kar fırtınasından önce toplandığınız ateş yakma malzemeleri ile çalışır , envanterinizde bulunan çakmak ile yakabilirsiniz , yaktığınız malzemenin belli bir süre yanıcılığı vardır , süresi dolduktan sonra yeni malzeme ekleyerek ateşin yanabilirlik süresini arttırabilirsiniz , ateşe çok fazla yaklaşmamanız gerekir hasar verme durumu mevcuttur , ayrıca haritada avladığınız tavukları pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.

KAYAK ATEŞ YAK 1 e1588715390836

ATEŞ YAKMA 2

ATEŞ YAKMA3

TAVUK
Tavuk ısınma ihtiyacımızı ve hayatta kalma oranımızı az ölçüde arttıra yiyecek olarak oyuna bu mod ile eklendi . Tavukları yaktığımız ateş üzerinde pişirerek tüketebilirsiniz , başıboş olarak haritada dolaşırlar rahatlıkla bulabilirsiniz , envanterinizde az da olsa bulundurmanız hayatta kalma sürecinizi arttıracaktır.

TAVUKÇİĞ

TAVUKS

Bugün sizler için oyuna yeni eklenen mod olan ‘Kutup Modunu’ inceledik , detayları hakkında merak ettiğiniz tüm soruları makalemizin altında ki yorum yap kısmından sorabilirsiniz. Daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizi takip etmeye devam edin , Sağlıklı Günler Dileriz.