Ülkemizde geçtiğimiz yıl yaşanan döviz kuru şoku bir çok zorluğa sebep olurken, bu sancılı süreçte bir çok sıkıntı çeken şirketin yanında, sancılı dönemi fırsata çeviren bir çok şirket de oldu elbette. Özellikle standartların birer ikişer tık aşağı çekildiği teknoloji pazarında tüketiciler bilindik markaların yükselen fiyat grafiklerine karşı, kendilerini çok daha fiyat/performans odaklı etiketlerle karşılayan piyasanın yeni oyuncularını tercih ettiler. Ülkemiz ve bölge pazarında bu dönemde adından en çok zor ettiren teknoloji şirketin hiç şüphesiz Çin’li teknoloji devi Huawei oldu diyebiliriz. Önceleri parelel ithalatçılar kanalıyla ülkemizde ürünleri tüketilen bir oyuncu olan şirket, yakın zaman çerçevesinde ülkemizde kendi şirketini ve teknik servis ağını kurdu. Elektronik pazarınının koşan oyuncu ayağı olan akıllı telefon alanında satış grafikleri incelendiğinde ilk iki sıraya yerleştiği görülen Huawei, artan başarını ürün gamını ve pazardaki marka sayısını genişleterek pekiştirmek istiyor. Bu amaçla kurulan ve Huawei’nin yan kuruluşu olarak bilinen Honor markası da iyiden iyiye ülkemizde kendi kullanıcı grubunu oluşturmaya başladı.

 

 

Başlarda yalnızca akıllı telefon pazarında alternatif ürünler servis etmeyi amaçlayan şirket zaman içerisine ürün çeşitliliğini arttırarak giyilebilir teknolojiler alanında da kendini ispatlamak istiyor. Uzun süredir akıllı saat ve akıllı bileklik ürünleri ülkemizde tüketicilere sunan Honor’un en yeni ve en gelişmiş akıllı bilekliği Honor Band 5’i sizler için inceledik.

Honor’un En Yeni Akıllı Bandı Honor Band 5 Türkiye’de Satışta 3

 

 

Spor aktiviteleri takibinden, kalp ritmi ölçere kadar bir çok özellik barındıran Honor Band 5 aynı zamanda kandaki oksijen miktarını da ölçebiliyor. Kesintisiz yaşam konforuna önem veren bilinçli tüketicilerin sağlık asistanı olmaya en büyük aday olan bu küçük band süreklilik arz eden bir kalp ritm ölçer sensörüne ve anlık kan oksijen satürasyonu sunabilen özel sensörlere sahip. Kendini sürekli aktif modda tutan band, yolunda gitmeyen bir durum algıladığında tüketiciye anlık uyarılar yapıyor.

Honor’un En Yeni Akıllı Bandı Honor Band 5 Türkiye’de Satışta kapak

 

Kullanıcıları aktif hayatında olduğu gibi, deaktif durumda oldukları uyku anında bile takip edebilen Honor Band 5, tüketicilere bebek gibi bir gece uykusu sunabiliyor. Huawei TrueSlee teknoloji sayesinde kullanıcının kalp atışını ve solunumu takip ederek, 200 farklı uyku modu önerisinde bulunuyor. Gece boyunca uyku anındaki hareketleri takip eden Honor Band 5 ertesi gün sunduğu öneriler sayesinde kullanıcı uyku kalitesini arttırmayı hedefliyor. Geliştirilen yapay zeka algoritması sayesinde uyku kalitesi konusunda %95 oranında doğru sonuçlar veriyor.

Honor’un En Yeni Akıllı Bandı Honor Band 5 Türkiye’de Satışta 1

 

50 metre su derinliğine kadar basınca da mukavemet gösterebilen Honor Band 5 kullanıcıları bir çok spor dalında takip ederek, antrenman verimliliğini arttırmak adına da gerekli önerilerde bulunabiliyor. Egsersiz modunda devreye giren TrueSeen yapay zeka algoritması, egsersiz sonunda yapılan egsersizi değerlendiriyor ve bir sonraki antrenmanın daha verimli geçebilmesi adına gerekli önerileri tüketiciye sunuyor. On farklı antrenman modu özelliğine sahip olan üründe kalp atışı, antrenman süresi, mesafe, adım sıklığı, ısı takibi, aerobik ve anaeromik antrenman takip modları yer alıyor. Akıllı telefonunuza düşen bir çok bildirimi takip etmenize olanak sağladığı gibi, telefondaki müzik çalarınıza da müdahale edebilen Honor Band 5’i ülkemizdeki bir çok elektronik zincir market ve e-ticaret platformları üzerinden 250₺ gibi oldukça komik bir rakama satın alabiliyorsunuz.

Honor’un En Yeni Akıllı Bandı Honor Band 5 Türkiye’de Satışta 2