Bilgisayarınızı iPad ile Nasıl Değiştirirsiniz? Apple, iPad’in üretkenlik için geleneksel bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarın yerini alabileceğini söylüyor. Ancak bu büyük bir sıçrama olabilir. Bu uygulamalar ve ipuçları. iPad’inizi bir üretkenlik makinesine dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

iPad, güçlü donanım. Ve çeşitli dönüştürücü aksesuarların birleşimi sayesinde oldukça çok yönlü bir makine haline geldi. Magic Keyboard. Apple Pencil veya harici ekran eklemek. iPad’in kullanım durumunu anında bir işlevden diğerine değiştirebilir.

Bir M1 işlemcinin eklenmesi. Ve RAM sınırlarının 16 GB’a çıkarılması. Apple’a iPadOS 16’daki gelişmeler sayesinde. iPad’i daha da ileri götürme yeteneği verdi. Ancak, bu yazılım yükseltmeleri sonbahara kadar gelmeyecek. O zamana kadar, kullanıcıların iPad’lerinden daha fazlasını elde etmek için yapabilecekleri burada.

iPad’i Mac’e karşı kullanma

İPad, Mac’ten birkaç yönden farklıdır. Ancak onu kullanışlı bir bilgisayar alternatifi yapan şey. Paradigmalar (tablet, dizüstü bilgisayar, masaüstü) arasında geçiş yapabilmesidir. Aynı zamanda Apple tarafından satılan. Ve iPhone olmayan tek dokunmatik cihazdır. Ve şirketin yakın zamanda dokunmatik ekranlı bir Mac göndermesi pek olası görünmüyor.

iPad, Apple Pencil. Ve dokunmatik ekranlı mükemmel bir tablet olsada. iPad’i dizüstü veya masaüstü bilgisayar.  Olarak kullanmanın Mac’ten nasıl farklı olduğunu inceleyeceğiz.

Klavye ve fare girişi

Geleneksel bir dizüstü bilgisayar yerine bir iPad kullanılacaksa. Bu deneyimi taklit etmek için ek aksesuarlara ihtiyacı olacaktır. Bilgisayarınızı iPad ile Nasıl Değiştirirsiniz.

iPadOS içinde yerel olarak kullanmak için herhangi bir fare ve klavyeyi.  Bluetooth veya USB üzerinden bağlayın.

Sonra iPad’de, bir fare aracılığıyla dokunma hareketlerini kullanma deneyimini yeniden yaratan özel bir imleç bile vardır.

Bilgisayarinizi iPad ile Nasil Degistirirsiniz 2

Apple, Logitech ve diğer üçüncü taraf satıcılar, yerleşik bir işaretleme aygıtına sahip aksesuarları piyasaya sürerek iPadOS’ta bu özel imleçten yararlandı. Apple’ın Magic Keyboard veya Logitech’s Combo Touch gibi kasalar, klavye ve izleme dörtgeni ile dizüstü bilgisayar benzeri bir muhafaza oluşturur.

İzleme dörtgenleri, tam ekran uygulamalar arasında geçiş yapmak için üç parmakla kaydırma gibi Mac’e benzer hareket kontrolleri sunar. Daha girişimci kullanıcılar, birden çok düğmeli bir fare bağlayabilir ve Ayarlar uygulamasındaki erişilebilirlik ayarlarını kullanarak her düğmeyi özelleştirebilir.

Daha masaüstü benzeri bir ortam arayanlar, iPad’i bir stand üzerine yerleştirebilir ve bir USB hub aracılığıyla bir klavye ve fare bağlayabilir. M1 donanımlı bir iPad’de iPadOS 16 çalıştıranlar, daha geleneksel bir masaüstü deneyimi için harici bir ekrana bağlanabilir.